Play Store bağlantı zaman aşımı hatası 2019

/ 9 Haziran 2019 / 1.252 / yorumsuz
Play Store bağlantı zaman aşımı hatası 2019

Android işlemcili cihazlarda herhangi bir uygulamayı indirmek için mağazaya girdiğimizde “bağlantı zaman aşımına uğradı” hatasını alabiliriz. Bu bakımdan Play store’da almış olduğumuz bu hatayı nasıl çözebiliriz? İşte detaylar…

Zaman Aşımı Nasıl Çözülür?

Google play mağazalarında uygulama indirmek istediğimiz de ilk olarak internet bağlantımızın olması gerekiyor. Çünkü veri indireceğiz. Bunun için ister mobil veri isterseniz de wifi ağına bağlayın. Android işlemcili cihazlarda mutlaka telefonunuzun güncellemelerinin yapıldığına emin olun. Eğer güncel bir yazılım kullanmıyorsanız, mutlaka güncelleyin.

Şimdi ise cihazınızın ön belleğini temizleyin. Ön bellediği temizledikten hemen sonra tekrar uygulama indirmeyi deneyin. Eğer sorun devam ederse, Play mağazayı güncellemeniz gerekecek. Bunun için Google Play StoreGüncellemeleri Kaldır olarak sıfırlayabilirsiniz.

Bazen ise uygulama indirirken boş hafıza olmamasından dolayı bu hatayı alabilirsiniz. Son olarak ise indirme yöneticisinin aktif olup olmadığını kontrol edin. İndirilenler, Tümü indirme yöneticisi ne basın ve etkinleştir diyin.

Tüm bu yöntemlere rağmen sorunlarınız devam ederse eğer, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekecek. Yani format atmanız şart. Çünkü yazılımsal bir sıkıntı olduğu kesin. İnternet bağlantısını kontrol etmeyi unutmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.