PlayStation Oyunlarını Android Telefonda Oynama

/ 23 Mayıs 2019 / 3.261 / yorumsuz
PlayStation Oyunlarını Android Telefonda Oynama

Bu yazımızda sizlere Android cihazlarda PlayStation oynama işleminden bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere bilgisayar oyunları artık yerini akıllı telefonlara devrediyor. Artık birçok kişi bilgisayar üzerinden değil de telefon üzerinden oyun oynamayı tercih ediyor. Bazı oyunlar dışında bilgisayardan oynamak yerine telefondan oyun oynamak daha cazip geliyor. Ancak Xbox ve PlayStation oyunları bilgisayarın hala vazgeçilmez oyunlarıdır.

PS4’ün cep telefonlarında oynanması için bir uygulamadan bahsedeceğiz. Özellikle Sony cihazlarda PS4 remote play uygulaması sayesinde cep telefonunuzda bu oyunu oynamak mümkün. Ancak sadece Sony cihazlarda bu uygulama geçerlidir. Eğer siz Samsung, Huawei, Xiaomi gibi Android cihaza sahipseniz PlayStation oyunu nasıl oynanır bu durumdan bahsedeceğiz.

Android Cihazlarda PlayStation Oynama İşlemi

  • Android cihazınızda PlayStation oynamak istiyorsanız ilk olarak Steam link uygulamasını indirin.
  • Daha sonra bu uygulamayı ilk tercih olarak cihaz mağazında yapınız.
  • Mac ve Mac Windows için Remote Play indirmeniz gerekecektir. İndirme yapmak için bu linki remoteplay.dl.playstation.net/remoteplay/lang/tr/index.html kopyalayabilirsiniz.
  • Bilgisayarınıza ve cihazınıza indirdiğiniz bu uygulamayı çalıştırın.
  • Ekranınızda PS4 görülecektir.
  • Daha sonra Android cihazınızdan Steam link uygulamasını açıp, oyuna başla diyoruz.
  • Bilgisayardan Alt ve Tab tuşlarına basılı tutarak PS4 ekranına geçiş yapın.
  • Bu işlem sayesinde uzaktan oynamayı aktif hale getirmiş oluyorsunuz.

Yukarıda olan işlemleri uygulayarak akıllı telefonunuzda PS4 oynama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Sony PlayStation hesabınız yoksa mail ve şifrenizle kendinize PlayStation hesabı açabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.