Pokemon Go’da XP kazanma ve daha hızlı seviye atlama!

/ 24 Eylül 2018 / 3.859 / yorumsuz
Pokemon Go’da XP kazanma ve daha hızlı seviye atlama!

Pokemon Go’da XP kazanma ve daha hızlı seviye atlamanın yolları

 

 

Pokemon Go‘daki seviye sistemi, merkezi mekaniklerden biridir. Seviyenize bağlı birçok şey var. Örneğin, Büyük Toplar, Ultra Toplar, çeşitli iksirler ve daha fazlası gibi belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra sadece belirli öğeleri Pokestops‘tan alabilirsiniz. Seviyelendirme,  Lures ve Incense gibi ödüller gibi nadir öğeler de sunar. Belki de en önemlisi, seviyelendirme, yakaladığınız Pokemon‘un gücünü etkiler. Seviye 15 oyuncuları rutin bir seviye üç karakterden daha güçlü Pokemon bulacaklar. Tabii ki, bu mümkün olduğunca çabuk seviyeler kazanmak isteyeceksiniz demektir. İşte, Pokemon Go‘da XP’nizi nasıl en üst düzeye çıkarmanız ve daha hızlı seviye atlamanız için hızlı bir rehber!

 

 

Pokemon Go’da XP nasıl kazanılır?

 

 

Pokemon Go’da neredeyse her şeyi yaparak XP kazanırsınız. İşte, XP kazanmanın yollarının hızlı bir listesi (çoğu XP’den en az XP’ye):

Yeni bir Pokemon – 500XP yakaladığınızda yakaladığınız türler için üç Candy(şeker) ile birlikte 500 stardust(yıldız tozu) elde edersiniz. Bu sadece Pokemon‘un envanterinizde olduğu ilk defa gerçekleşir.
Bir Pokemon Gelişen – 500XP. Hangi Pokemon‘un evrimleştiğinin yada geçmişte kaç kez evrimleştiğinin önemi yok.
Bir yumurta – 200XP. Bu 2km, 5km ve 10km yumurta arasında evrenseldir.
Bir Pokemon 100XP yakalamak ve yakaladığınız türler için üç Candy ile birlikte 100 stardust alırsınız.
Her Pokestop için bir Pokestop50XP kapma ve birkaç ücretsiz ürün de alacaksınız!
Özel atışlarÇemberin içine bir Pokeball atarak, iyi veya mükemmel bir atış yapmak için ekstra bir miktar XP kazanacaksınız. Ayrıca eğri topları atarak biraz ekstra XP kazanabilirsiniz. Ekstra XP 10XP ila 100XP arasında değişebilir.
Spor Savaşları – Bir Spor salonuna girdiğinizde tecrübe puanları kazanırsınız. Aldığınız miktar, Gym‘in seviyesi, Pokemonunuzun ne kadar güçlü, Gym‘in Pokemonun ne kadar güçlü ve mevcut seviyenizde dahil olmak üzere çeşitli değişkenlere bağlıdır. Tüm bunlar, Spor salonunuzu yükseltmek için bir Spor Salonu yada mücadele etmek için mücadele ediyor olmanız halinde doğrudur. Genel olarak, bu şekilde savaş başına 50-200XP arasında alabilirsiniz.
Bunlardan herhangi birini yapmak size XP kazandırabilir ve sizi hızlandırabilir.Böylece oyun hakkında fazla bir şey bilmiyor olsanız bile kendi hızınızı yükseltebilirsiniz. Bununla birlikte, min-max ve kasmak isteyen kişiler hızlı bir şekilde XP kazanmak için daha fazlasını yapabilirler.

 

 

 

Yöntem 1 : Tarım Evrimi 

 

Pokemon Go‘da XP‘yi çiftleştirmenin en etkili yolu, bir seferde tonlarca Pokemon‘u geliştirdiğiniz yöntemdir. Gelişen Pokemon, her yaptığınızda 500XP verir ve Lucky Egg ile 1000XP‘ye yükselir! İşte nasıl yapılacağı yöntemi:

Hazırlık:

 

1.Mümkün olduğunca çok sayıda Pidgey, Caterpies ve Weedles yakalayın. Bunların hepsi sadece 12 Candy‘nin ikinci forma dönüşmesini gerektirir ve inanılmaz derecede yaygındır.
2.Her bir tür için birkaç düzine şekere sahip olana kadar ultra yaygın Pokemon‘u yetiştirmeye devam edin. Ayrıca bu Pokeri kullanmak için her Pokemondan yeterince isteyeceksiniz. Böylece, 60 Pidgey Candy‘niz varsa, beş Pidgey‘in evrim geçirmesini istersiniz. Aynı Weedle ve Caterpie için de geçerli.
3.Ayrıca Rattata gibi 25 Candy‘de evrimleşen Pokemon için de deneyebilirsiniz. Büyük olasılıkla evrimleşme şansınız olmayacak, ama yine de bir ton onları yakalayacaksınız, neden olmasın?
4.Diğer Pokemon’unuzu da geliştirmeye devam edin. Bunun için tüm evreni sakla. Eevee, Zubat, Squirtle, vb bekleyebilir!
5.En az bir şanslı yumurta almalısınız.

 

Çiftçilik evrimi yöntemi nasıl yapılır?

 

 

1.Şanslı Yumurta tüket. Bu size çift XP alacağınız 30 dakika verecektir.
2.Pokemonunuzu geliştirmeye başlayın ve hiçbir şey için durmayın. Öncelikle önem verdiğiniz kişilerle başlayın ve daha sonra Pidgeys, Weedles, vb. Atlatmaya başlayın. Bir Pokemon‘u geliştirmek için sadece bir dakikanızı ayırmanız gerekir. Her evrim net 1000XP olacak, böylece ne kadar çok oynarsanız o kadar iyi olur!
3.Şanslı Yumurta bitene kadar Pokemonunuzu geliştirmeye devam edin. Zaman sınırından önce gelişmek üzere Pokemon‘unuz tükenirse, Lured Pokestop‘un yanında takılmak, kalan sürenizle ekstra XP kazanmak için size başka bir şey verecektir.

Bu yöntemle tek bir Lucky Egg‘de 20,000XP‘den çok daha fazla kazanan oyuncuların birden fazla raporu vardır. Bu, en etkili olanıdır ve aynı zamanda gelişmek için kullanacağınız ortak Pokemon‘u yakalama deneyiminizi de kazanacaksınız! Sayıları bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, bu PidgeyCalc‘i evrim çiftçiliği yöntemiyle kazanacağınız XP miktarını belirlemek için kullanabilirsiniz !

 

 

 

Yöntem 2 : Lure, Incense ve Lucky Eggs

 

 

İkinci yöntem çok daha az verimli ancak kurulması ve yapılması çok daha kolaydır. Bu aynı zamanda yukarıda açıklanan evrim çiftçiliği yöntemi için ortak Pokemon tonlarca yakalamak için mükemmel bir yoldur. Bunun birkaç turunda oynamak için size düzinelerce Pokemon vermelisiniz! Başlayalım:

 

Hazırlık:

 

En az bir Lure, bir Tütsü ve bir Lucky Egg almak isteyeceksiniz.

 

Lure(cazibe), Tütsü ve Şans Yumurta Nasıl Yapılır?

 

 

1.Oturup bir süre takılabileceğiniz bir Pokestop‘a git.
2.Şanslı Yumurta ve Tütsü tüketin.
3.Hemen Pokestop‘a tıklayın ve bir Lure kullanın.
4.Önümüzdeki 30 dakika için tonlarca Pokemon yakalamanın ve bunun için XP‘yi iki katına çıkarmanın tadını çıkarın.
5.Önümüzdeki 30 dakika boyunca dört ila altı kez yapmanıza izin veren Pokestop‘tan almayı unutmayın. Daha da fazla XP almak için bu süre zarfında ihtiyaç duyduğunuz Pokemon‘u da geliştirebilirsiniz!

Sonuçlar, çiftçilik evrimi kadar dramatik olmayacak ve hala oldukça iyi bir miktar XP almalısınız. Lures her üç dakikada bir ya da ortalama olarak ona yakınken Tütsü yumurtlama Pokemon her beş yada daha fazla. Bu, ortaya çıkan yaklaşık 10-20 Pokemon ile sonuçlanmalıdır. Her biri 100XP‘de, toplamda 2000-4000XP civarında, artı 30 dakikalık zaman diliminde (evrimler ve Pokestops) gerçekleştirdiğiniz diğer etkinliklerden ne toplarsanız toplayın. Bu ayrıca Pokemon Go‘da kaynakları ve yeni Pokemon‘ları hızlı bir şekilde almak için harika bir yoldur.

Bu yöntemin zamanla daha az etkili olduğu not edilmelidir. Eğer yeni bir oyuncuysanız, daha önce hiç sahip olmadığınız tonlarca Pokemon yakalayacaksınız. Hiç sahip olmadığınız yeni bir Pokemonu yakalamak size 100XP yerine 500XP veriyor. Hiç Pokemon olmayan bir seviye oyuncu, seviye 15 olan ve Pokedex‘inin yarısı dolu olandan çok daha fazla XP kazanacak.

 

 

 

 

 

Yöntem 3 – Gyms Battling

 

Son yöntemimiz, Pokemon eğitmenlerinin en iyi  yaptığını yapmaktır.Bir miktar XP kazanabilir ve iyi zamanlanmış bir Lucky Egg onu iki katına çıkarabilir. İşte bu yöntemi nasıl yapacağınız:

 

Hazırlık:

 

Bunun için gereken her şey sağlıklı bir iksir kaynağıdır. Ayrıca bir spor salonunu hedeflemeniz ve bir süre için kamp yapabileceğiniz bir yer olduğundan emin olmanız gerekir.
Dövüş yapabileceğiniz ve kazanabileceğiniz bir Spor Salonu seçtiğinizden emin olun. Tüm savaşlarınızı kaybederseniz çok fazla kazanamazsınız!

Spor Battling XP grind nasıl yapılır:

 

1.Spor salonuna git ve tüm Pokemon’ların iyileşip gitmeye hazır olduğundan emin ol.
2.Şanslı Yumurta tüket.
3.Spor salonuna tıklayın ve dövüşmeye başlamak için sağ alttaki düğmeye tıklayın.
4.Şanslı Yumurta kuruyana kadar savaşmaya devam edin, gerektiğinde Pokemonunuzu iyileştirmek ve canlandırmak için yeterince uzun süre durun.

Bu yöntem, çeşitli şeylere bağlı olarak karışık sonuçlara sahiptir. Eğer dövüş başına 75-150XP alabilirsen ve her birkaç dakikada bir dövüşü tamamlarsan 30 dakika içinde bir çift bin XP‘ye bakarsın. Bunun da ötesinde, muhtemelen bir noktada spor salonunu aşağıya indirirsiniz, kendi Pokemon‘unuzu buraya koyun ve daha sonra spor salonunu dengelemeye devam edin. Böylece, iyi bir XP ve iyi güçlendirilmiş bir spor salonu olsun. Bir grup arkadaşınızı yanınızda götürmeniz önerilir (elbette aynı ekipte), böylece sporcuların Pokemon‘u daha iyi savunabilmeleri için yüksek seviyelere çıkmaları gerekir.

İyi haber şu ki, bu yöntemlerden herhangi biriyle etkileşime girmese bile, sadece oyunu oynayarak kaçınılmaz olarak yükseleceksiniz. Neredeyse her şey size XP verir, bu yüzden takılıp kalmazsınız.Pokemon ve daha iyi öğeleri daha yüksek seviyelerde elde edersiniz, bu yüzden hızlıca oraya gitmek istediğiniz için sizi suçlamayız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz