Powerbank Kaç mAh Alınmalı ve Kaç Defa Şarj Edilebilir?

/ 23 Ekim 2018 / 3.775 / yorumsuz
Powerbank Kaç mAh Alınmalı ve Kaç Defa Şarj Edilebilir?

Powerbank Kaç mAh Alınmalı ve Kaç Defa Şarj Edilebilir?

 

Akıllı telefonların şarj süreleri çoğu zaman ortalama olarak 1 gün ile sınırlı kaldığı için bu zaman telefonun biraz fazla kullanılmasından ya da bataryaların eskimesinden dolayı bir günden bile daha az olması nedeniyle kullanıcılar Powerbank alma konusunda hiç tereddüt etmiyor. Ancak Powebank alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda da temkinli olmakta fayda var. Doğru Powerbank nasıl alınır gibi sorulara cevaplar vereceğiz. 12000 mAh, 10000 mAh, 7800 mAh, 5600 5000 mAh ve 2600 mAh kaç kere şarj eder soruları ise hala merak edilenler arasında bulunuyor.

 

Powerbank Telefonu Kaç Kere Şarj Eder?

Birçok kişinin merak ettiği konulardan birisi de Powerbank telefonu kaç defa şarj eder şeklinde olmaktadır. Ancak bunun tek bir nedeninin olmadığını dile getirebiliriz. Çünkü Powerbank’ın bataryasının mAh değeri, telefonun bataryasının mAh değeri ve kaliteli kablo olmasına göre değişkenlik göstermektedir.

Konuyu örnekle açıklayacak olursak eğer; Diyelim ki İphone 5S telefonunuz var. 10000 mAh batarya gücüne sahip olan bir Powerbank ile 5-6 defa telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Ancak aynı Powerbank ile İpone7, İphone 8 gibi cihazlarınızı 2-3 defa şarj edebilirsiniz. Powerbank kapasitesi ne kadar güçlü olursa bir o kadar şarj etme sayısı da fazla olur.

Taşınabilir şarj cihazı kaç mAh alınmalı diyorsanız eğer birçok defa telefonunuzu şarj etsin diye beklentiniz varsa 12000 veya 15000 arasında bir Powerbank almanızı tavsiye ederiz. Piyasada ucuz olsun diye 1000 mAh – 5000 mAh gücüne sahip Powerbanklardan çok bir beklentiniz olmamalıdır.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.