Profilinize Türk Bayrağı Eklemek İster misiniz?

/ 21 Kasım 2017 / 2.397 / yorumsuz
Profilinize Türk Bayrağı Eklemek İster misiniz?

Facebook Profil Resmine Türk Bayrağı Nasıl Eklenir?

Sosyal ağlar arasında en çok kullanıcıya sahip olması ile dikkat çeken Facebook profil resimleri ile ilgili olarak ta çok sayıda yeniliği hayata geçirmeye devam ediyor. Bunlardan biride profil resimlerine kendi yaşadıkları ülkenin bayrağını eklemek isteyen kişilere yönelik olarak sunulan profil resmine bayrak ekleme özelliği. Aslında bu özellik ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış olsa da Facebook tarafından ilk olarak 2015 yılında kullanıma sunulmuştu.

Bilgisayardan Facebook Profil Resmine Bayrak Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bayrak ekleme işlemini yapmak isteyen kişilerin bilgisayar ve akıllı cep telefonu üzerinden yapmaları gereken işlemler farklıdır. Bilgisayar üzerinden bu işlemi yapmak istiyorsanız ilk olarak Facebook hesabınızı açtığınız aynı tarayıcı üzerinden https://www.facebook.com/gameface/ sayfasını ziyaret edin. Sayfanın yüklenmesi bittiğinde profil resminizi görüntülenirken yan taraftan da çerçeve önerileri gösterilecektir. Bu önerilerden Türk bayrağı olanı seçin ve profil resmi olarak kullan tuşuna basın. Türk bayrağı önerilerde çıkmıyorsa bu durumda yukarıda yer alan arama çubuğuna Turkey yazarak arama yapabilirsiniz.

Cep Telefonundan Facebook Profil Resmine Bayrak Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Mobil cihazınızdan Facebook hesabınızı açın ve sayfanıza giriş yapın. Profil resminizin hemen üzerinde yer alan düzenle yazısını tıklayın ve açılan seçeneklerden çerçeve ekle seçeneğini tıklayın. Türkiye önerisi gelmezse Turkey yazarak arama yapın ve Türk bayrağını seçin. Dilerseniz hemen altta yer alan tarih bölümünden profil resminizi geçici süreli olarak değiştirebilir ya da kalıcı yapabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.