Programı Kurmadan Skype Görüşmesi Yapmak

/ 25 Kasım 2017 / 836 / yorumsuz
Programı Kurmadan Skype Görüşmesi Yapmak

Programı Kurmadan Skype Görüşmesi Yapmak

Herhangi bir yazılımı indirip kurmaya gerek bırakmadan Skype üzerinden sesli ve görüntülü sohbet yapmak mümkün. Skype için Microsoft tarafından açılan web servisi sayesinde kullanıcılar, web üzerinden mevcut hesaplarla giriş yapma gereği duymadan Skype kullanabiliyor.

Skype Web

Skype kullanmak için yazılımı indirip, bilgisayara kurulumunu yapmak, hesap açıp giriş yapmak bazen zahmetli olabiliyor. Üstelik şifre ve hesap ismi unutma gibi sorunlarla da karşılaşılabiliyor. Skype Web hizmeti, bu gibi sorunların önüne geçerek kullanıcıların yardımına koşuyor. Tarayıcının üzerinden Skype’ın bütün fonksiyonlarını kullanma olanağı sağlayan hizmet; sesli ve görüntülü sohbet, yazışma, görüşmeye başkalarını dahil etme imkanı sunuyor.

Skype Web Nasıl Kullanılır?

https://www.skype.com/tr/

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak Skype’ın resmi internet sayfasını ziyaret eden kullanıcılar, “Bir Görüşme Başlatın” kısmına tıklayarak ilk adımı gerçekleştiriyor. Daha sonra çıkan ekranda bir kullanıcı adı belirleyip, devam ediliyor. Yeni sayfanın yüklenmesinin ardından ekrana gelen sayfa, Skype masaüstü uygulamasının ana penceresi ile benzerlik gösteriyor. Sayfada “Bağlantıyı kopyala” kısmına tıklayarak görüşmeyi paylaşma imkanı sağlayacak bağlantı kopyalanıyor, bağlantının gönderildiği kişi bağlantıya tıkladığı takdirde görüşmeye dahil ediliyor.

Sesli ve görüntülü sohbet başlatabilmek için tarayıcıya bir eklenti kurmak, düşük dosya boyutuna sahip bir programı indirip kurulum yapmak gerekiyor. Ekrana çıkan “Eklentiyi Yükle” tuşuna tıklayıp, sonraki talimatları da takip ederek işlemi tamamlamak mümkün oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.