PS4 hard diskini nasıl yükseltebilirsiniz?

/ 17 Ocak 2019 / 642 / yorumsuz
PS4 hard diskini nasıl yükseltebilirsiniz?

 

PS4 sabit(hard) diski nasıl yükseltilir?

Sabit boyutta artan oyunlarla , özellikle 500GB sürümünüz varsa , sabit sürücüyü PlayStation 4‘te doldurmak kolaydır. Bu nedenle, The Division gibi oyunlara veya No Man’s Sky dahil gelecek oyunlara yer açmak istiyorsanız, depolama alanınızı daha önemli bir şeye yükseltmek iyi bir fikir olacaktır. Neyse ki Sony işlemi çok basit hale getirdi, işte PS4 sabit diskinizi nasıl yükselteceğiniz .

Verilerinizi USB’ye yedekleyin, Ayarlar, Uygulama kayıtlı veri yönetimi, Kayıtlı veriler sistem depolama.

PlayStation OS için önyüklenebilir bir USB çubuğu oluşturun.

PS4’ü kapatın ve fişini çekin, ardından çıkarmak için sol üst paneli sola kaydırın.

Sabit sürücü kafesini çıkarın ve eski HDD’yi dışarı kaydırın.

Yeni bir HDD takın ve yerine oturtun, ardından kasayı kapatın.

PlayStation OS’yi yükleyin.

PS4 sabit diski nasıl değiştirilir: Verilerinizi yedekleyin

Herhangi bir sürücü değiştirme projesinde olduğu gibi, başlamadan önce tüm verilerinizin harici depolama birimine yedeklendiğinden emin olmanız gerekir. Olasılığa rağmen sürücüye zarar verebilirsiniz, kazalar olur, bu yüzden dikkatli olmanız en iyisidir. Yüklenen oyunlar yedeklenemez, ancak kaydedilmiş oyunlarınız olabilir. Bunu yapmanın en kolay yolu, bir USB çubuğu takıp PS4’te Ayarlar> Uygulama kayıtlı veri yönetimi> Kayıtlı veriler seçeneğine gitmek ve verilerinizi USB çubuğuna kaydetme seçeneğini göreceğiniz sistem deposunda gezinmektir.

PS4 sabit diski nasıl değiştirilir: Önyüklenebilir bir sürücü oluşturun

Sabit sürücüyü değiştireceğiniz için, PS4’ün kullandığı işletim sistemini ve her şeyi elinden alacaksınız demektir. Başlamadan önce, önyüklenebilir bir USB bellek oluşturmanız önemlidir (1GB iyi olacaktır), böylece sürücüyü değiştirdikten sonra işletim sistemini hızla yeniden yükleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için önce Playstation sitesine (bir PC’de) gitmeniz ve işletim sistemini indirmeniz gerekir.

Şimdi USB çubuğunda PS4 adında bir klasör oluşturun ve bunun içinde UPDATE adlı bir tane daha oluşturun (büyük harfler önemlidir). İndirdiğiniz işletim sistemi dosyasını alın (PS4UPDATE.PUP olarak adlandırılmalıdır) ve UPDATE klasörüne yerleştirin. Daha sonra ihtiyaç duyacağınız için bu el altında tutun.

PS4 sabit diski nasıl değiştirilir: Sürücüyü değiştirin

PS4 ile uyumlu sürücü tipleri, Seri ATA (SATA) üzerinde çalışan 2,5 inç (9,5 mm veya daha ince) iç ünitelerdir. Paralel (PATA) desteklenmiyor. Bu nedenle, satın aldığınız her sürücünün bu standartları karşıladığından emin olun. Neredeyse tüm yeni sürücüler SATA’dır.

Mevcut sürücüyü çıkarmak için öncelikle PS4’ün tamamen kapalı olduğundan emin olun ve sadece güvenli olmak için güç kablosunu ve TV’nize, stereo cihazınıza veya diğer çevre birimlerine bağlayan diğer tüm kabloları çıkarmanız gerekir. Sabit sürücüye erişmek için, ünitenin ön yüzünü kendinize doğru çevirin, ardından kasanın sol üst panelini (daha ince olanı) çıkarılıncaya kadar sola kaydırın.

Sabit sürücünün, sol alt köşedeki tek bir Phillips vida ile yerinde tutulan metal bir kafes içine yerleştirildiğini göreceksiniz. Bu vidayı çıkarın ve sürücüyü ve kasasını yavaşça dışarı kaydırın.

Şimdi, sürücüyü yerinde tutan metal kasanın kenarında dört vida olduğunu göreceksiniz. Bunları çıkarın, sürücüyü tamamen dışarı çıkarabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra, yedek sürücüyü kullanarak bu adımları tersten tekrarlamanız gerekir ve fiziksel çalışma söz konusu olduğunda, hepsi bu kadardır.

PS4 sabit diski nasıl değiştirilir: İşletim sisteminin kurulması

Yeni sürücü takılıyken, işletim sistemini yüklemeniz yeterlidir. PS4’ün tamamen kapalı olduğundan emin olduktan sonra, daha önce hazırladığınız USB belleği takın, ardından cihaz Güvenli Mod‘da açılıncaya kadar güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.

Bir kabloyla takılı bir PS4 denetleyicisini kullanarak, PS4’ü Başlat (Sistem Yazılımını Yeniden Kur) ögesini seçin ve ekrandaki talimatları izleyin. İşte bu, artık evreni ve tüm yedek depolama alanı ile kurtarmak için hazırsınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.