PS4 oyunlarında para iadesi nasıl alınır?

/ 11 Şubat 2019 / 3.666 / yorumsuz
PS4 oyunlarında para iadesi nasıl alınır?

 

PS4 oyunlarında para iadesi nasıl alınır?

Geçmişte hepimiz pişmanlık dolu oyun alımları yaptık, ama ya gerçek bir hata olsaydı? Fiziksel malları, satın aldığınız perakendeciye iade etmek nispeten önemsiz bir süreç olsa da, Sony PlayStation Store‘dan satın alınan dijital içeriğe geri ödemeler için nasıl başvuru yapacağının farkında değil.

İyi haber şu ki PlayStation Store’dan para iadesi almanız mümkün, ancak yerinde kısıtlamalar var. Burada, Sony PlayStation Store geri ödeme politikasını bozuyoruz ve PS4 oyunları, DLC(dijital medya-indirilebilir içerik), ön siparişler ve aboneliklerde geri ödeme almak için bilmeniz gereken her şeyi açıklıyoruz.

PlayStation Store’dan geri ödeme alma

Bu nedenle, PlayStation Store’dan yapılan bir satın alma işleminde geri ödeme almak istiyorsunuz. Neyse ki, süreç Geçiş oyunlarında geri ödeme almaktan biraz daha kolay olsa da, Sony’nin geri ödeme sisteminin kötüye kullanılmasının durdurulması konusunda bazı sınırlamalar var.

Aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alıyoruz, ancak her türlü geri ödemeyle paranın PSN Cüzdanınıza aktarılacağını ve içeriğin ödemesinde kullanılan orijinal banka hesabına aktarılmayacağına dikkat çekiyor.

Oyunlar ve DLC

Oyunlar, DLC, temalar, avatarlar ve sezon geçişlerinde para iadesi almak istiyorsanız, iyi bir haber, iadeye başvurmak için 14 gününüz olması. Yakalayış? İçerik bir şekilde hatalı olmadıkça ve içeriği indirmeye veya yayınlamaya başladıysanız, geri ödeme almaya uygun değilsiniz.

Yanlışlıkla satın alınan oyunlar, DLC, temalar, avatarlar ve sezon geçişlerinde para iadesi almaya hak kazanıyorsanız, Sony web sitesinde geri ödeme isteği formunu doldurmanız yeterlidir.

Ön siparişler

Peki henüz piyasaya sürülmemiş oyunlar? Önceden sipariş edilen içerikten geri ödeme alabilirsiniz, ancak koşullar, önceden sipariş ettiğiniz zamana bağlı olarak değişir.

İçeriği yayınlanmadan 14 günden daha önce sipariş etmişseniz, yayınlanana kadar herhangi bir noktada geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz, soru sorulmaz. Piyasaya sürülmeden 14 günden az bir süre önce sipariş vermiş olanlar için, satın alma tarihinden sonra 14 güne kadar bir geri ödeme talep edebilirsiniz.

Yukarıdakilerle aynı kurallar burada da geçerlidir; içeriği önceden indirdiyseniz, geri ödeme işleminiz Sony tarafından karşılanmayacaktır.

Yeni bir ön sipariş için para iadesi almaya hak kazanıyorsanız, Sony web sitesinde geri ödeme isteği formunu doldurun.

Abonelikler

Abonelik geri ödemeleri, PlayStation Store’daki diğer geri ödeme türlerinden biraz daha karmaşıktır. İyi haber şu ki, satın alma tarihinden sonraki 14 gün içinde para iadesi başvurusunda bulunabilirsiniz, ancak geri ödenecek tutar hizmeti ne kadar kullandığınıza bağlı olacaktır.

PlayStation Plus için, hizmeti online oynamak, aylık oyunlar indirmek , bulut depolama alanı vb. Kullanmak için kullandıysanız geri ödeme miktarı düşecektir. Ayrıca, ücretsiz denemelerin 14 günlük güne dahil edildiğine dikkat etmeniz gerekir. bu nedenle, deneme bittikten sonra 14 gününüz olduğunu varsaymayın.

PlayStation Store’daki diğer içeriklerde olduğu gibi, bir abonelik iadesine başvurmak için, hemen buradan geri ödeme isteği formunu doldurun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.