QR Kodlu Kartvizit Oluşturma İşlemi

/ 27 Haziran 2019 / 1.399 / yorumsuz
QR Kodlu Kartvizit Oluşturma İşlemi

Bu yazımızda QR kodlu kartviziti nasıl hazırlayacağınız konusunda sizlere yardımcı olacağız. İş hayatında sık olarak kendimizi tanıtmak adına kullandığımız araçlardan biri de karvizitlerdir. Bu kartviziti ziyaret etmiş olduğunuz müşteriler için hatırlanmasını sağlayan bir araç olarak genellikle kullanırız.

Kartvizitlerin üzerinde adresiniz, şirket unvanı, telefon numaraları ve temsilci olan kişilerin isimleri yer almaktadır. Teknolojinin gün geçtikçe ilerlemesinden kaynaklı olarak bu kartvizitler de yerini kare kod ya da diğer ismiyle QR kod olarak almaktadır. Yani yer alan kartvizitlerinizi internet üzerinden kare kod okutarak kısa yol oluşturmuş olursunuz. Bu yazımızda ise Qr kod yani kare kod oluşturma işlemi konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Kare kod oluşturma işlemini gerçekleştirmek için internette birçok web sitesi yer almaktadır. Bu siteler sayesinde istediğiniz şekilde bilgilerinizi doldurarak kare kod oluşturma işlemini hazırlamış olursunuz. https://karekod-olusturma.hesabet.com/ yan tarafta yer alan linke tıklayarak, kare kod oluşturma işleminden yararlanabilirsiniz.

Bu siteye giriş yaparak gerekli bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra QR kod boyutunu ayarlayabileceğiniz bir kartvizit karşınıza çıkacaktır. Uygun olan alanları doldurduğunuz zaman, doldurmuş olduğunuz alanlar dahilinde bir kare barkod işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış oluyorsunuz.

Oluşturmuş olduğunuz kare kodu bir QR kod okutma uygulaması üzerinden okutarak test edin. Kare kodunuzu test etmek için Qrafter uygulamasını kullanabilirsiniz. Oluşturulan karekodu matbaacılarda kullanarak, kolaylıkla telefonlarına kayıt etmelerini sağlamış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.