Ram Belleğin Markasını Nasıl Öğrenebiliriz?

/ 10 Ekim 2019 / 415 / yorumsuz
Ram Belleğin Markasını Nasıl Öğrenebiliriz?

Bugün sizlere ram belleğin markasını nasıl öğrenebilirsiniz bundan bahsedeceğim.Açılımı Random Access Memory ( Ram ) olan bilgisayarda geçici bellek olarak kullanılır. Bilgisayarınız da çalışan programları, oynanan oyunları hafızasına alır ve bilgisayarınızın kapanmasıyla silinen verilerin tutulduğu yerdir.

Bilgisayarın performansını direk olarak etkiler.Bilgisayarda anakart üstünde slotlarla takılarak kullanılır. Ram bellek kapasitesi ve hızı ne kadar yüksekse o kadar iyi sonuçlar alırsınız, ama aldığınız ram bellek anakartla da uyumlu olması gerekir. Şimdi gelelim asıl konumuz olan takılı ramin marka, modelini nasıl öğrenebiliriz.

Öncelikle herkesin de doğrudan aklına gelen yöntem kasayı açıp ramin üzerindeki etiketi okuyup markasını da kolayca öğrenebiliriz. Eğer ramin üzerinde etiket yok ise 2 yöntemi var.

  • Birinci yöntem anakart markasını öğrenip hangi rami destelediğini bulabiliriz.
  • İkinci yöntem ise üçüncü parti yazılımlardır. Everest home edition programı sayesinde ram ddr kaç olduğunu öğrenmeniz mümkün.
  • Ram boyutunu öğrenmek için de win+r penceresine msinfo32 komutunu yazarak sistem bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular