Realme, ilk Helio P70 destekli telefonu piyasaya çıkaracağını doğruladı

/ 7 Kasım 2018 / 509 / yorumsuz
Realme, ilk Helio P70 destekli telefonu piyasaya çıkaracağını doğruladı

 

Realme Helio P70 destekli telefon

 
İki hafta önce, Realme‘nin Helio P70 yonga seti ile bir akıllı telefon getiren ilk şirket olduğu konusunda söylentiler duyduk ve bugün onayımız var. Çin medyasında, Realme CEO’su Madhav Sheth’in resmi olarak markanın MediaTek ile küresel sahnesinde ürünler üreteceğini söylediği bildiriliyor.

Yeni çip, bir octa çekirdekli CU ve Mali G72 GPU ile TSMC tarafından 12 nm FinFET prosesi üzerine inşa edilmiştir. İşlemcinin 2,4 GHz’de dört Cortex-A73 çekirdeği ve 2 GHz’de dört adet Cortex-A53 birimi vardır ve bu da Helio P60’dan biraz daha hızlıdır.

Raporlara göre, yeni Realme telefonları, sesli asistanlar, yüz kilidini açma vb. gibi daha hızlı AI işlem verimliliğinin % 10 ila % 30’una sahip olacak. Ayrıca, Portre Modu, Sahne Tanıma, Yüz Optimizasyonu gibi kamera performansını da büyük ölçüde artıracak.


 
Buna ek olarak Sheth, VOOC ile ilgili belirsizliği “Neden olmasın” diye Twitter’da yanıtladı ve teknolojinin Oppo’nun yan kuruluşu tarafından bir sonraki akıllı telefona ulaşması anlamına geliyor fakat kesin bir şey yok bekleyip ilerleyen zamanlarda göreceğiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular