Sadece iPhone’da Bulunan İşlevler

/ 20 Aralık 2017 / 633 / yorumsuz
Sadece iPhone’da Bulunan İşlevler

Sadece iPhone’da Bulunan İşlevler

Android ve iOS sürekli olarak birbirlerinden farklı işlevler sunarak, rekabet halinde olsalar da aralarında birçok fark bulunuyor. Android, kişiselleştirme potansiyeli ile kendini ön planda görüyor olsa da iPhone cihazlarda bulunan bazı özelliklere sahip değil.

Yukarı Kaydırma Özelliği

iPhone’un ilk modelinden beri kullanılabilen kısa yol, durum çubuğuna dokunarak web sayfalarının en üstüne kaydırma imkanı sunuyor. Birçok web sayfasında yukarı kaydır butonu bulunsa da iPhone’da bulunan bu işlevin hep aynı yerde olması, çok daha tutarlı ve özel oluyor.

Sallayarak Geri Alma Özelliği

iOS 3’ten bu yana kullanımda olan sallayarak geri alma işlevi, iPod’daki sallayarak karıştırma özelliğine benziyor. Bu hareket sayesinde yazı yazarken ya da başka bir şey ile uğraşırken son eylemi geri almayı ya da yinelemeyi sağlıyor. Ayarlar kısmında yer alan Erişim bölümünden bu özellik kapatılabiliyor.

3D Touch

Ekrana her zaman olduğundan biraz daha güçlü bastırıp, bazı kısa yollara ve ön izlemelere ulaşma imkanı sunan 3D Touch işlevi, iPhone SE haricinde satılan tüm iPhone modellerinde yer alıyor ve birçok ayrı işleve kolayca ulaşmayı sağlıyor.

Ses Limiti ve Ses Kontrolü

Ses limiti, iPhone modellerinde kulaklıklara verilecek olan maksimum ses seviyesini kısıtlama imkanı sunuyor. Böylece kulaklık yanlışlıkla çok yüksek sese maruz kalmıyor. Ses kontrolü işlevi ise müziklerin seslerini aynı seviyeye getirmeye çalışıyor ve müzik dinlerken sesi açıp, kısmak zorunda kalınmıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.