Sahte Bankacılık Uygulamaları Can Yakmaya Devam Ediyor!

/ 20 Ağustos 2018 / 611 / yorumsuz
Sahte Bankacılık Uygulamaları Can Yakmaya Devam Ediyor!

Sahte Bankacılık Uygulamaları Can Yakmaya Devam Ediyor!

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Google Android işletim sistemi ne yazık ki güvenlik açıklarına bir türlü çare bulamıyor. Özellikle de sahte uygulamalar üzerinden yapılan dolandırıcılıkların sayısı gittikçe artıyor. Vatandaşlar Google Play Store mağazası üzerinden indirdikleri sahte uygulamalar nedeni ile büyük para kayıpları yaşayabiliyor. Son dönemde mobil bankacılık uygulamalarının sahteleri adeta Play Store mağazasında cirit atıyor.

Sahte Uygulamalar Nasıl Anlaşılır?

Google Play Store mağazasından indirdiğiniz her uygulamaya şüphe ile yaklaşın ve sahte uygulamalara karşı önlem alın. Uygulamanın sahte olup olmadığını anlamak için mutlaka aynı isimle tekrar aratın ve indirme sayılarını dikkate almadan uygulamanın kimliğini inceleyin. Yine indirenlerin yorumlarını okuyun. Yayıncı kimliği sahte uygulamaları ele veren en önemli ipucudur.

Asla Sizden Şifre ve Hesap Bilgisi İsteyen Uygulamalara Güvenmeyin

Hiçbir bankacılık uygulaması sizden mesajla şifre ya da kullanıcı bilgisi talep etmez. Yine hiçbir bankanın müşteri hizmetleri temsilcisi de sizi arayarak hesap numaralarınıza ulaşmaya çalışmaz. Bu nedenle bu tip aramalara karşı uyanık olun ve asla kişisel bilgilerinizi ikinci kişilerle paylaşmayın. Yayıncı kimliğini kontrol ettiğiniz mobil uygulamaları indirin. Aksi tüm durumlarda yapacağınız işlemlerden kendinizin sorumlu olacağını unutmayın. Virüslere karşı önlem almak için ise asla tanımadığınız kişilerden gelen mesajları açmayın. Özellikle de ekli dosyaları açarken daha dikkatli davranın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular