Sahte WhatsApp Uygulamasına Dikkat !

/ 8 Kasım 2017 / 1.393 / yorumsuz
Sahte WhatsApp Uygulamasına Dikkat !

Sahte WhatsApp Uygulaması 1 Milyondan Fazla Kişi Tarafından İndirildi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkarken WhatsApp uygulaması ne yazık ki çok sayıda birebir taklit benzeri uygulamaların da hedefi oluyor. Google Play Store üzerinden indirime sunulan sahte WhatsApp uygulamasıUpdate WhatsApp Messenger” uygulaması bugün itibari ile 1 milyon indirme sınırını aştı.

Google Play Store Mağazası Alarm Vermeye Devam Ediyor

Daha öncede benzeri nedenlerle yoğun eleştirilere hedef olmasına rağmen ne yazık ki Google Play Store mağazası açık vermeye devam ediyor. Google Play Store üzerinden indirilmeye açılan çakma WhatsApp uygulamasında geliştirici olarak WhatsApp Inc. kaynak gösterilirken gerçekçiliğin sağlanması amacı ile iki uygulamada yer alan resimler birebir kopyalanmış. Sahte uygulama için sevindirici tek özellik ise reklam gösterimi için kullanılmış olması.

Bilgilerin Kopyalanması Söz Konusu Değil

Bizzat Google Play Store üzerinden indirilmeye sunulan sahte uygulama için şu anda sevindirici tek haber uygulamanın cihazlarda yer alan bilgilerin kopyalanması amacı ile kullanılmamış olması. Sahte uygulamanın tek amacı olarak şu anda reklam gösterimi yapmak ve bu sayede çok büyük bir kazanç elde etmek olarak görünüyor. Hatırlanacağı üzere buna benzer bir dolandırıcılık olayı daha öncede Facebook için yapılmış, sahte Facebook uygulaması 10 milyon indirme rakamına ulaşarak büyük bir rekor kırmıştı. Hem sahte Facebook uygulaması hem de WhatsApp uygulaması durumun tespit edilmesi ile Google tarafından marketten kaldırıldı.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.