Samsung Avuç İçi Tanıma Patenti!

/ 4 Aralık 2017 / 751 / yorumsuz
Samsung Avuç İçi Tanıma Patenti!

Samsung Avuç İçi Tanıma Patenti!

Cihazı koruma altına almak için iris tarayıcı, yüz tanıma, parmak izi, desen ve pin gibi beş farklı seçenek sunan Samsung, unutulan şifreler için yeni bir patent başvurusunda daha bulunuyor.

Avuç İçi Tanıma, Samsung

Kilit Açma Yöntemi Değil, Parola İpucu

Avuç içi tanıma yöntemi, iris tarayıcı ya da parmak izi taramasına benzer olarak kilidi açmak için kullanılan bir yöntem değil. Avuç içi tarama, Samsung’un parola ipucunu isteyen kullanıcıların cihazın sahibi olduğuna emin olmak adına istediği bir olarak karşımıza çıkıyor. Patente göre, ön ya da arka kamera avuç içi resimlerinin çekimi için kullanılıyor. Avuç içi fotoğrafının çekilmesi, şifre ipucunun ekranda basitçe gösterilmesini sağlamıyor.

3D yüz taramasından dolayı Samsung’un amiral gemilerinde fazla sıkıntı meydana geliyor olsa da şu anlık bu yöntemden vazgeçmek gibi bir durum söz konusu değil. Kullanıcıların, avuç içi taramasını kullanıp şifre ipucunu alarak, şifreyi hatırlamasını sağlayacak güvenlik önleminin ne kadar pratik olacağı zamanla belli olacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular