Samsung Galaxy 10 İle ilgili Yeni Çıkan Bilgiler

/ 24 Eylül 2018 / 904 / yorumsuz
Samsung Galaxy 10 İle ilgili Yeni Çıkan Bilgiler

 

Samsung Galaxy S10 hakkında

 

 

Samsung Galaxy S10 cihazın yaklaşan tanıtımı hakkında bir çok dedikodu var , ne tür donanımlar olacak,kaç telefon piyasaya sürülecek gibi.Şuan cihazın 5G desteği olacağına dair bilgiler sızmış durumda.Samsung, Galaxy S10 cep telefonu için teknik özellikleri, fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi hakkında henüz resmi bir yorumda bulunmazken Samsung Galaxy 10 İle ilgili kullanıcıları nelerin beklediğine dair mesajları bulunuyor.

Geçmişte Samsung , Galaxy S serisinin en yeni üyelerini tanıtmak için Şubat ayı sonlarında Barselona‘da düzenlenen Mobile World Congress fuarını kullanmıştır .Kore Herald geçtiğimiz günlerde Samsung‘un Galaxy S10 modellerini bu zaman çizelgesinden daha önce ve yeni bir konumda ortaya çıkarabileceğini bildirdi.Bu bildirimden Ocak ayında piyasaya sürüleceğini idda edenlerin görüşü güçlendi.

Ayrıca Samsung‘un, 2019 yılının Ocak ayında Las Vegas‘ta düzenlenen ve Tüketici Elektroniği Fuarı‘nda Galaxy S10 modellerini duyurmak için kullanabileceği iddia ediliyor. Bu durumda telefonlar, geleneksel Mart lansmanından önce, Şubat ayında satışa çıkabilir.Samsung‘un Galaxy S10‘un piyasaya sürülme sürecini hızlandırdığını çünkü uzun süredir beklenen katlanabilir akıllı telefonunu resmen açıklayacağı bir yer olarak kullanmayı planlıyor.

Samsung , Galaxy S9‘un beklenenden daha zayıf satışlarını telafi etmek için Samsung Galaxy Note 9‘un piyasaya sürülmesini hafifçe artırdı.Muhtemelen hemen ardından Galaxy S10‘un geleceği bekleniyor.

 

 

3 farklı galaxy s10 modeli

 

Sızan model numaraları, Samsung‘un üç farklı Galaxy S10 modelini bir kerede piyasaya süreceğini onaylıyor.
En yüksek son modelde üç arka kamera olabilir.
Diğer söylentiler, telefonların ekran içi parmak izi sensörüne ve bir 3D sensöre sahip olabileceği idda ediliyor.
Görünüşe göre üç cihaz, Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 kod numaralarına sahip .Üç cihazdan, Beyond 1‘in Galaxy S9‘un devamı olacağı bildirildi, 2‘nin Galaxy S9 Plus‘ın devamı,  0‘ın yeni bir cihaz olması bekleniyor.

Eylül 2018‘de, üç model numarası çevrimiçi sızdırıldı . Bu, Galaxy S10‘un üç farklı varyantının olacağını onaylıyor. Model numaraları SM-G970, SM-G975 ve SM-G973‘dür.

Bu söylentiye göre , cihazlardan ikisi 5.8 inç ekrana sahip olacak, üçüncü ise 6.2 inçlik bir ekrana sahip olacak.Hiç görmediğiniz 3D haritalama kamera sensörü ve 5.8 inç cihazın ilkinde tek ,ikincisinde çift arka kamera , 6.2 inç olan modelde ise Huawei P20 Pro modeline benzer şekilde 3 arka kamera olabilir.

Yine bir raporda Galaxy S10 Plus‘ın  ön tarafında çift objektifli bir kamera ayarı ve arkada üçlü lensli bir kamera olacağını söylüyor. Arka kurulum Galaxy S9 Plus ile aynı olacak ancak söylentilere göre 16MP, 120 derece ultra geniş açılı lens eklenecek.

Aynı raporda Galaxy S10‘un ön tarafta tek bir kamera ve arkada üçlü bir kamera olacağını söylüyor.

Bir başka söylentide Galaxy S10’un 3D sensörüne sahip ilk Samsung telefonu olabileceğini iddia ediyor. Bu özellik telefonun dış dünyayı 3D olarak eşleştirmesine ve S9‘un AR Emoji‘sinin geliştirilmiş sürümleri gibi artırılmış gerçeklik özelliklerine yardımcı olmasını sağlayabilir .

 

 

Fütüristik ekran içi parmak izi tarayıcı

 

S10 için ilk olarak  ekran üzeri parmak izi tarayıcının eklenmesi olabilir . Yeni bir rapor, Samsung’un Vivo ve Oppo‘nun kullandığı ekran içi parmak izi sensör tekniğini kullanarak kendi ultrasonik teknolojisini kullanmasını önleyeceğini söyledi. Teorik olarak, ultrasonik parmak izi taramaları, şirketlerin ekranların altına koyduğu mevcut optik sensörlerden daha hızlı ve verimli olabilir.

Görüntülü parmak izi sensörleri gibi bir şeyin sadece Galaxy S10 hattının üst segment sürümlerinde olması beklenirken, The Koru’nun Koreli sitesinden bir rapor, üç varyantın ekran içi tarayıcı teknolojisine sahip olacağını öne sürüyor. Bununla birlikte, alt segment modelinde daha yaygın optik sensör bulunacak ve iki üst segment model, utrasonic versiyon kullanacaktır.

Samsung Galaxy S10 , Galaxy S9 modellerinde bulunan  bir iris tarayıcısına sahip olmayabilir. Görünüşe göre, söylentiler, ekranda görünen parmak izi sensörünün akıllı telefonun açılması ve kilitlenmesi için iris tarayıcının yerini alacağını iddia ediyor.

 

 

 

Ses yayan ekran

 

Bazı söylentiler, Galaxy S10‘un ekranını yerleşik hoparlörünün yerine kullanabileceğini iddia ediyor . Görünüşe göre, Samsung  Galaxy S10‘da kullanılabilecek bir ses yayan ekran oluşturdu. Vivo Nex telefonuna benzer bir teknolojidir .

Eğer tahminlerimiz tutarsa, Galaxy S10‘un, Qualcomm‘un en son model Snapdragon cep telefonu işlemcisinin yeni nesil versiyonu olan ve ABD pazarı için mevcut Snapdragon 845‘in ötesindeki ilk akıllı telefon olmasını bekleyebiliriz . Mevcut Exynos 9810 modelinin önünde, Samsung‘un kendi Exynos çipinin yeni nesil versiyonunu piyasaya sürecek.

Samsung‘un en düşük Galaxy S10 modeli sadece 4GB RAM ve 64GB depolama kapasitesi ve 5.8 inç  olan Galaxy S9 gibi piyasaya sürmesi mümkün. İki modelin söylentileri doğruysa, 6GB veya 8 GB RAM ve 512 GB depolama alanı olabilir.

Galaxy S10 cihazların 5G yetenekli OLMAYACAĞINI bir söylenti duyduk . Söylentilere göre, Samsung‘un gelecek yıl piyasaya sürdüğü bir 5G telefonu olacak, ancak S10 veya Note 10 cihazı değil, kendi bağımsız modeli olacak.

Buna rağmen daha önce sözü edilen “Beyond” kod adlı söylentilerin Beyond 2 modelinde 5G içeriyordu. Bu da 5G bağlantı özelliklerine sahip bir Samsung Galaxy S10 Plus modelinin olacağı anlamına gelebilir. Ancak, 5G Galaxy S10 OLMAYACAĞINI söyleyen söylentiler olduğu için, henüz neye inanacağımızı bilmiyoruz.

Aynı zamanda Samsung Galaxy S10‘un , Samsung Deneyim Arayüzünün güncellenmiş bir sürümü ve Bixby dijital asistanının güncellenmiş bir sürümü ile Android 9.0 Pie‘yı çalıştırması da olası . Telefonun bataryasının boyutu, su ve toz direnci ve kulaklık jakına sahip olup olmayacağı gibi diğer donanım özellikleri şu anda bilinmemektedir.

 

 

 

Samsung Galaxy S10 söylenti özellikleri

 

 

Samsung  Galaxy  S10  özellikleri
Görüntü 5,8 inç, 6,2 inç görüntü
İşlemci Next-gen Snapdragon veya Exynos çip
Veri deposu 4/6 / 8 GB
Depolama 512GB’a kadar
MicroSD Bilinmeyen
Kamera Tek, çift ve üçlü arka kamera kurulumu
pil Bilinmeyen
Suya dayanıklılık Bilinmeyen
Kulaklık girişi Bilinmeyen
Yazılım Samsung Deneyimi ile Android P
Diğer özellikler Ekran içi parmak izi sensörü ve hoparlör, 3D sensör

 

 

 

 

Galaxy S10, serideki önceki telefonlardan çok farklı görünebilir.
Samsung Galaxy S10, Galaxy S8 veya S9 telefonların Infinity Ekran tasarımına kıyasla çok farklı görünebilir. Bir internet gadget sızıntısından yakın zamanda gelen bir Twitter yazısı, sızıntının S10 prototipinin ne olduğuyla ilgili bir fotoğraf gösterdi ve neredeyse hiç çerçeve yoktu. Bu görüntünün sahte olduğunu düşünüyoruz.

S10, % 100 çerçevesiz bir telefona yakın gelebilir , ancak güvenilir fotoğraflar ve render’lar telefonun lansmanına daha yakın görünene kadar bilemeyiz.

 

 

 

Fiyat yapılandırması

 

Galaxy S10 fiyatı, telefonun modeline ve donanım özelliklerine bağlı olarak kesinlikle değişecektir.
Düşük segment model, 700 $ civarında fiyatlandırılabilirken, en yüksek son model 1.000 $ ‘a mal olabilir.
Açıkçası, Samsung Galaxy S10 modellerini nasıl fiyatlandıracağını göstermedi. Şirket her biri kendi RAM ve depolama kapasitesine sahip olan S10‘un üç farklı versiyonunu piyasaya sürüyorsa, fiyatlandırma, en düşük RAM ve depolama alanına sahip ve daha küçük ekranlı model için yaklaşık 700 $ gibi düşük bir seviyede kalacaktır.Diğerleri ise bu tabandan fiyatlanmaya devam edecektir.

 

 

 

 

Bunlar, Samsung Galaxy S10 ile ilgili şimdiye kadar gördüğümüz tüm söylentiler ve güvenilir spekülasyonlar.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.