Samsung Galaxy A10s Format Atma İşlemi!

/ 25 Haziran 2020 / 2.275 / yorumsuz
Samsung Galaxy A10s Format Atma İşlemi!

Bu yazımızda sizlere Galaxy A10s cihazınıza nasıl format atacağınız konusunda bilgi vereceğiz. Format atma işlemi genellikle cihaza bulaşan virüs, donma gibi sorunlardan dolayı atılır. Ayrıca ikinci el satışlarda ve teknik servise gönderildiği zaman da format atılmaktadır.

Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden önce şarj seviyenizin %50’nin üstünde olmasına dikkat edin. Sıfırlama işlemi sayesinde cihazınız ilk zaman aldığınız haline geri dönecektir. Bu yüzden dosyalarınızın, rehberinizin, galerinizin yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızın, uygulamalarınızın şifrelerini bir yere not edin. Bu işlemler sonrasında format atma işlemine geçebilirsiniz.

  • Format atmak için ilk olarak Menüye girin.
  • Daha sonra Ayarlar alanına geçiş yapın.
  • Genel Yönetim, Sıfırla, Fabrika ayarlarına dön adımlarını takip edin.
  • En sonra sıfırla ve her şeyi sil diyerek sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Yukarıda yer alan adımlar dışında donanım üzerinden de sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda olan adımları takip ederek donanım tuşları ile cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmiş olursunuz.

  • Telefonunuzu kapatın.
  • Daha sonra ses açma tuşu ve güç düğmesine ekrana logo gelene kadar basılı tutun.
  • Karşınıza çıkan alanda kurtarma modu (recovery modu)
  • Wipw data (Factory Reset)
  • Reboot System Now adımlarını takip ederek format atma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular