Samsung Galaxy A8 Sürüm Güncellemesini Nasıl Yapabilirim?

/ 28 Haziran 2019 / 1.898 / yorumsuz
Samsung Galaxy A8 Sürüm Güncellemesini Nasıl Yapabilirim?

Bu yazımızda Samsung Galaxy A8 cihazın güncellemesinin nasıl yapılacağı konusunda kullanıcılarımıza yardımcı olacağız. Güncellemenin nasıl yapılacağından bahsetmeden önce sürüm güncellemelerinin neden yapıldığına dair açıklama yapacağız.

İşletim sistemlerinde sürüm güncellemeleri yani yazılım güncellemesi vardır. Bilgisayar, tablet, telefon ve diğer araçlar için sistem güncellemeleri yapılmaktadır. Bu güncellemeler güvenlik amacı ile yeni gelen özellikleri kullanıcılara sunar. Güvenlik amaçlı olarak açıkları kapatmak için güncelleme devreye girer. Son olarak işletim sisteminde yer alan hataları onarmak için güncelleme yapılır.

Eğer siz de Samsung Galaxy A8 cihazınıza güncelleme yapmak istiyorsanız, bazı adımlara dikkat etmeniz gerekecektir, bunlar; Cihazınızın şarj seviyesinin en az %50 olması gerekir, gerekiyorsa şarja takılı bir şekilde güncellemeyi gerçekleştirin. Kendi internetiniz üzerinden değil, Wi-Fi ağa bağlı olarak güncellemenizi gerçekleştirin. Cihazınızın depo alanının yeterli olup olmadığını kontrol edin. Cihazınızda yer alan verilerin kaybolmaması için önlem almak adına telefonun yedeklemesini mutlaka yapın.

Samsung Galaxy A8 cihazınıza güncelleme yapmak için, ilk olarak Ayarlar alanına tıklayın. Daha sonra cihaz hakkında bölümüne geçiş yapın. Ardından yazılım güncellemesi alanına tıklayın. Cihazınız Wi-Fi’ye bağlı ise güncellemeniz gerçekleşecektir. Ancak cihazınız o sırada başka bir güncelleme yapıyorsa cihaz sistem güncellemesini kabul etmez. Güncellemeleriniz bittikten sonra tekrar deneyin. Galaxy A8 güncellemesi ile yeni gelen özellikleri,  cihazı tekrar kapatıp açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Siste güncellemesi sayesinde cihazınız daha da güvenli olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz