Samsung Galaxy Note 9 ve Samsung Galaxy Note 8 Karşılaştırması

/ 29 Ağustos 2018 / 727 / yorumsuz
Samsung Galaxy Note 9 ve Samsung Galaxy Note 8 Karşılaştırması

Samsung Galaxy Note 9 ve Samsung Galaxy Note 8 Karşılaştırması

Samsung markasının amiral modelleri arasında yer alan Samsung Galaxy Note serisinin son üyesi satışa sunuldu. Markanın son üyesi olan Samsung Galaxy Note 9 piyasaya çıkar çıkmaz hem elinde Note 8 olanlar hem de yeni cep telefonu satın alacak olan kişiler Note 9 almak mantıklı mı, iki cihaz arasındaki farklar neler gibi soruların yanıtlarını aramaya başladı. Bizde sizler için Samsung Galaxy Note 9 ve Samsung Galaxy Note 8 cihazlarının özelliklerini karşılaştırarak bu sorunun yanıtını bulmanızı kolaylaştırmaya çalıştık.

Batarya Karşılaştırması

Cep telefonu alırken artık pek çok kişi ilk olarak batarya özelliğini karşılaştırıyor. Note 8 ile Note 9 tasarımsal olarak birbirlerine çok yakın iki cihaz olsa da donanımsal olarak büyük farklılıkları bulunuyor. Note 8 modelini satın alan pek çok kişi bataryanın hızlı tükenmesinden şikayetçi olunca firma Note 9 modelinde çok daha güçlü bir batarya ile müşterilerinin karşısına çıktı Samsung Galaxy Note 9 batarya kapasitesi tam 4000 MAH olarak üretildi.

Bluetooth S-Pen

Note serisi cep telefonların tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterilen Bluetooth S-Pen Note 9 serisi için farklı renk seçenekleri ile satışa sunulacak. Bluetooth teknolojisi kullanıcak olan kalem sayesinde telefonunuza hiç dokunmadan işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Depolama

Hafıza kartı kullanmak istemeyen kişilere yönelik olarak Note 9 modelinde 128 GB ve 512 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunulurken microSD desteği sayesinde 512 GB hafıza kartı desteği de bulunuyor.

Kamera

Samsung Galaxy S9 serisi ile aynı kamera özelliklerine sahip olarak satışa çıkan Note 9 çift kamera teknolojisini oldukça etkin bir şekilde kullanıyor. Cihazda Note 8 modelinde olmayan Ultra ağır çekim modu ve AR emoji gibi farklı özellikler bulunurken kesinlikle Note 9 kamerası çok daha üst düzey özellikler barındırıyor.

Fiyat

Telefon alırken karar vermeyi en çok etkileyen farktörlerden biri olan fiyat konusunda satın alırken aceleci davranmamanızı tavsiye ediyoruz. Note 8 kullanıcıları için iyi bir takas kampanyası olmadan Note 9 modeline geçiş için beklemelerini ve fiyatlar düşünce alımda bulunmalarını önerirken ilk kez Note serisi cep telefonu alacak kişiler içinde önerimiz Note 8 modeli olacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.