Samsung Galaxy S10 Plus maliyeti belli oldu

/ 5 Mart 2019 / 187 / yorumsuz
Samsung Galaxy S10 Plus maliyeti belli oldu

Samsung’un Şubat ayı içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği Galaxy S10 Plus modeli kısa süre önce ön satışa çıkmıştı. Yurt dışı satış fiyatı 999 dolar olarak bilinirken, ülkemizde satış fiyatının 7500 TL civarında olarak satışa çıktığını belirtelim. Peki çok yüksek satış fiyatlarından sonra üretim maliyeti ne kadar? İşte Galaxy S10 Plus maliyeti hakkında detaylar…

Samsung Galaxy S10 Plus’ın maliyetine yönelik bilgiler açıklandı. Bilgilere göre Galaxy S10 Plus yüksek satış rakamları karşısında, vatandaşlara çok pahalıya satılıyor.

Samsung Galaxy S10 Plus maliyeti belli oldu!

Akıllı telefonların maliyetleri açıklanırken, tek etken elbette donanım bileşenleri olmuyor. Bu payı donanım bileşenlerinin yanı sıra pazarlama, lojistik veriler, işçilikler ve gümrük vergileri de hesaba katılıyor.

TechInsights sitesinde yer alan haberlere göre Galaxy S10 Plus maliyeti sadece donanım bileşenlerine ait olarak açıklandı.

Galaxy S10 Plus‘ın toplam donanım maliyeti ise 420 dolar civarında oluyor. Bu sadece yurt dışı fiyatının neredeyse yüzde 42’lik bir kısmına den geliyor. En pahalı bileşen ise 86,5 dolar ile ekran oluyor. Arkasından ise yonga seti 70,5 dolar ile geliyor. Galaxy S10 Plus modelinde toplamda sizlerinde bildiği gibi 5 adet kamera yer alıyor. Bu da 56,5 dolara denk geliyor. Akıllı telefonda yer alan bellek fiyatları ise 50,5 dolar civarında.

Akıllı telefonun yongası, kamerası ve ekran ile bellek maliyeti ise 264 dolar oluyor. Sadece dört bileşenin bu kadar olması toplam giderin yüzde 63’üne eş değer durumda. Kalan yüzde 37’lik kısım ise batarya, sensör ve ses araçları gibi bağlantıları kapsıyor…


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.