Samsung Galaxy S10’da 5G Teknolojisi Bulunacak mı?

/ 29 Eylül 2018 / 605 / yorumsuz
Samsung Galaxy S10’da 5G Teknolojisi Bulunacak mı?

Samsung Galaxy S10’da 5G Teknolojisi Bulunacak mı?

Samsung’un yeni amiral gemi modeli olacağı tahmin edilen Galaxy S10, şimdiden en çok konuşulan akıllı telefonlar arasında yer almaya başladı. Her yıl yeni modelleri ile boy gösteren Samsung, nitekim önümüzdeki dönem içerisinde de sıradaki amiral gemilerini tanıtmaya hazırlanıyor. Şimdilerde Samsung Galaxy S10 modelinin gündeme gelmesine yol açan şey ise 5G teknolojisi oldu.

Galaxy S10, 5G Teknolojisini Destekleyecek mi?

Şu anda dünyanın dört bir yanında operatörler 5G teknolojisini aktif hale getirmek için sıkı bir çalışma içerisindeler. Ayrıca sadece operatörler değil, bu konuda çalışmalar yapan teknoloji devleri de bulunuyor. Bu duruma örnek teşkil eden Samsung, hazırlamakta olduğu yeni model birimi ile 5G teknolojisini desteklemeyi hedefliyor.

Kötü haber ise Galaxy S10 ve Galaxy S10+ tarafında yaşandı. Yayınlanan yeni bir rapora göre Samsung’un 5G teknolojisini S10 modellerinde yer vermeye dair bir planı bulunmuyor. Bu tarz bir şey yaşansa dahi belirli sayıdaki S10 modeli 5G teknolojisini destekleyebilir. Bu da küresel çapta bir yaygınlığın sunulmayacağı anlamına geliyor.

5G Teknolojisi Neden Yaygınlık Kazanmadı?

Teknolojisi hızlı gelişiyor olsa da 5G çok yeni bir teknoloji olarak nitelendirilebilir. Operatörler, buna uygun sistem altyapısı kurmak zorundadır. Hızlı internet bağlantısı için yeterli altyapının kurulması demek, elbette maddi anlamda büyük bir yük anlamına da geliyor. Bu duruma bağlı bir şekilde 5G destekleyen amiral gemi modelleri göremiyoruz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.