Samsung Galaxy S8 Sorunları ve Çözümleri

/ 28 Mart 2018 / 3.910 / yorumsuz
Samsung Galaxy S8 Sorunları ve Çözümleri

Samsung Galaxy S8 sorunları ve çözümleri

Samsung Galaxy S8 ve S8 +, 7 numaralı yıldızın felaketinden sonra Koreli üretici için zafer kazanması anlamına geliyordu. Bu Samsung amiral gemileri iyi telefonlar olabilir, ancak problemsiz değiller. Bu cihazlarda bulduğumuz tüm sorunları ve potansiyel çözümlerini tamamladık.

Samsung Galaxy S8 ses kesildi sorunu çöüzümü

Kullanıcılar Samsung’un Toplum Forumu’nun son zamanlarda onların ses sorunlar yaşıyorsanız dair haberler Galaxy S8 ve Galaxy S8 + cihazlar. S8 veya S8 + sesleri / sesleri müzik çalarken, YouTube videolarını oynatırken veya oyun oynarken rastgele kapanır.

Anladığımız kadarıyla, bu sorun sadece hoparlörlerden gelen sesi değil, kulaklıktan gelen sesi etkiliyor gibi görünüyor. Kullanıcılar, ses sorunlarının gevşek kablolamadan kaynaklandığını düşünüyor. Bu, hoparlörlerin hemen üzerinde biraz basınç uygularsanız sesin tekrar devreye girmesiyle desteklenen bir teori.

Görünüşe göre eğer S8‘i şiddetli bir şekilde salladığınızda (yapma!), Aynı problemi de tekrar üretir. Bu doğruysa, o zaman kesinlikle bir donanım sorununa işaret eder – yani basit bir yazılım güncellemesi Galaxy S8’deki ses sorununu düzeltmez.

Galaxy S8 ses sorunlarını çözmek için bir çözüm var mı?

Samsung, bazı kullanıcılara uygulamalara veya sorunlara neden olan bir yazılım olabileceğini ve cihazları 1-2 saat güvenli modda bırakıp ses kullanımını izlemelerini önerdi . Bu görünüşe rağmen sorunu düzeltmedi.

Başka bir kullanıcı, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in sesin kesilmesiyle benzer sorunlara sahip olduğunu ve aşağıdaki çözümü önerdiğini belirtti:

Henüz yapmadıysanız Galaxy S8’inizde geliştirici seçeneklerini etkinleştirin. Geliştirici Seçenekleri aşağı kaydırarak Medya ve geçiş yönlendirme önle USB ses üzerinde. Bu görünüşte Galaxy S7’deki ses sorununu çözmüş ve S8 ve S8 + için de çalışabileceğini kanıtlayabilir.

Galaxy S8’de USB ses yönlendirmesini önleme.
Güvenli bir menüde Galaxy S8 ve S8 + hoparlörlerini test etmek isterseniz, telefonunuzun çeviricisine gidin ve * # 0 * # yazın.

Galaxy S8’in güvenli menüsündeki hoparlörleri ve diğer işlevleri test etmek.

Samsung Galaxy S8 / S8 + neden baştan başlıyor sorununun çözümü

Samsung Community forumundaki bir dizi kullanıcı, Galaxy S8 ve S8 + cihazlarının yeniden başlatılmaya devam ettiklerini bildirdi. Bir hızlı düzeltme, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır, ancak sorun birkaç saat sonra yeniden ortaya çıktığı görülmektedir. Birkaç kullanıcının bu sorunu çözmek için yeniden başlatmayı denedikleri bildirildi. Ancak, bundan sonra telefonlarının tekrar tekrar açılmayacağı ortaya çıktı.

Galaxy S8 ve S8 + kendi başlarına bir hayat sürdü.

Bu konuda şirketten resmi bir onay alınmadı, ancak göstergeler bunun microSD kartla ilgili olabileceğidir. Bazı kullanıcılar telefonu yeniden başlattıktan sonra “SD karta dosya aktarma” bildirimi gördüğünü bildirirken, diğerleri karttan tüm uygulamaları aktardıktan veya çıkardıktan sonra daha fazla sorun yaşadıklarını söylediler.

Samsung’un, etkilenen müşterilerin onarım, değişim veya tam para iadesi için cihazlarına göndermelerini tavsiye ettiği bildirildi. Bununla birlikte, bugüne kadar şirketten bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

Bu, sonuç olarak, önemli bir hata olduğu için, yanıt vermesi gereken bir sorundur: herhangi bir akıllı telefona sürekli olarak yeniden başlamak, cihazı tamamen işe yaramaz hale getirecektir. İnşallah gereken her şey, bu hatayı gidermek için bir yazılım güncellemesidir, ancak Samsung’un herhangi bir kelimesinin yokluğunda, en kötüye hazırlanmak için zamanımız olabilir.

Samsung Galaxy S8 Kırmızı Ekran Sorunu

Hem Galaxy S8 hem de S8 + için en önemli satış noktalarından biri, her iki cihaza çok doğru renk temsili veren süper AMOLED ekranları. Aynı zamanda Samsung’un S8 ve S8 + ile ilk bildirilen sorunları olduğu da ortaya çıktı; Reddit ile görüntülenen çok sayıda kullanıcı, ekranda renksiz, kırmızı renkli ekranların oluşmasıyla sonuçlanan “kanama” olduğunu bildirdi.

Kırmızıyı görüyorum!” – Samsung’un son güncellemesi bir ekran hatasını çözecektir.
Bir Reddit kullanıcısına göre, bu sorun Samsung’un OLED panelleri ile sınırlı değil. Daha da fazla teknik bilgi almak için, bu, Samsung’un indiyum galyum çinko oksit gibi bir malzeme yerine düşük sıcaklıklı polikristal silikon  kullanıyor.

Samsung, bu sorunun, cihazın renk dengesini düzenleyen bir yazılım güncellemesi dağıtarak zaten yanıt verdi. Şirket, “renk ayarını tercihlerine göre ayarlamanın daha gelişmiş bir kabiliyetini” sunduğunu söylüyor. Bu nedenle, güncellemeyi aldıktan sonra, ekranı ilk kez kutudan çıkardığınız zamandan daha fazla ayarlayabilirsiniz. Bu sorunun çözülüp çözülmeyeceğine ya da bakılmayacağına bakılmaksızın. Bunları henüz kendimiz test etme şansımız olmadı, ancak en kısa zamanda, güncellemenin dualarınızın cevabı mı yoksa kabuslar mı olduğu konusunda size haber vereceğiz. Bu alanı izlemeye devam et.

 

Samsung Galaxy S8 Wi-Fi bağlantısı kesiliyor ve tekrar bağlanıyor sorunu çözümü

Oldukça az sayıda kullanıcı Galaxy S8’in Wi-Fi bağlantısının düşmeyi sürdürdüğünü bildiriyor. Farklı Wi-Fi frekanslarını denemek için önerildi ancak sorun hem 2.4 GHz hem de 5 GHz sinyalleriyle devam etti.

Bağlantının kesilmesi ve yeniden bağlanmasıyla ilgili Wi-Fi sinyalleri de Galaxy S7 kullanıcıları tarafından bildirilen ve çoğu önbelleği temizlemeyi öneren bir sorundu (ve bazıları bile bir sıfırlama önerdi). Önbelleği temizlemek bazı kullanıcılar için işe yaradı, ancak hepsi için değil.

Wi-Fi sorunu Samsung / çeşitli taşımacılık tarafından onaylandı ve bir yama devam ediyor. Samsung Galaxy S8 cep telefonunun kilidini açtığınız taktirde, doğrudan Samsung’dan yama alacaksınız. Aksi takdirde, operatörünüzün Wi-Fi sorunu için yama göndermesini beklemek zorunda kalacaksınız.

Samsung Galaxy S8 Bluetooth bağlantısı sorunu ve çözümü

Görünüşe göre birden fazla Galaxy S8 ve Galaxy S8 + kullanıcıları Bluetooth bağlantılarıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Cihaz Bluetooth hoparlörlere ve kulaklıklara bağlandığında ses kesiliyor. Diğer kullanıcılar, Bluetooth hoparlörlerle müzik dinlerken Bluetooth bağlantısının kesildiğini bildiriyor.

Samsung, S8 ve S8 + ile Bluetooth sorunlarını onayladı ve önce Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir yama (önce bir test olarak) yaptı ve şimdi Bluetooth sabitlemesini global olarak kullanıma sunmayı planlıyor. Kilitli bir cihazınız varsa, OTA’yı doğrudan Samsung’dan alacaksınız; markalı cihazlar da bu bağlantıyı kendi taşıyıcıları aracılığıyla alacaktır.

Samsung Galaxy S8 parmak izi tarayıcı parmak algılama sorunu ve çözümü

Galaxy S8 parmak izi tarayıcısı birkaç soruna neden oluyor gibi görünüyor. Şu ana problem şu ki, parmak izi tarayıcısı her zaman bildirim hareketlerini veya parmak izlerini tanıyamaz. Bazı kullanıcılar parmak izi sensörünün temel olarak S8’in kilidini açmak için birden fazla kaydedilmiş parmak izini tanımayı reddettiğini bildiriyor.

Bunun geçici bir düzeltmesi basit bir yeniden başlatma gerçekleştiriyor gibi görünüyor, yine de parmak izi tarayıcısının çalışmama sorununun tekrar ortaya çıktığı bildirildi. Samsung forumundaki kullanıcılar, bir güncellemede düzeltilmesi gereken bir donanım sorunu yerine, bunun bir yazılım olduğunu söyleyen Samsung desteğine konuştuklarını belirttiler.

Samsung Galaxy S8 yüz tanıma çalışmıyor sorunu

Hem Galaxy S8 hem de S8 + kullanıcıları Nisan ayı sonlarında bir güncelleme aldıktan sonra, yüz algılama çalışmayı durdurdu. Yüzün ne sıklıkta kaydedildiği dikkate alınmaksızın, yüz tanıma çalışması işe yaramaz. Her zamanki öneriler yapıldı; önbellek temizlendi, yeniden başlatıldı ve tüm uygulamaların güncel olduğundan emin olunmadı, ancak bunların hiçbiri sorunu çözmedi.

Samsung kırık yüz algılama ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı, ancak açıkça bir yazılım sorunu var gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S8 Edge Aydınlatma çalışmıyor sorunu ve çözümü

Edge Lighting’in çalışmamasını çevreleyen çeşitli sorunlar var gibi görünüyor. Teoride, Edge Lightning bir mesaj veya çağrı alındığında ekranın kenarını aydınlatmalıdır. Ayrıca, kodları beş kişiye kadar renklendirebilmelisiniz. Bazı kullanıcılar kenardaki yıldırımın herhangi bir uygulama veya çağrı ile çalışmadığını ve kişilere renk atamanın mümkün olmadığını bildirmiştir.

Birçoğu bunun tek bir taşıyıcı meselesi olabileceğini düşünürken, taşıyıcı spektrumdaki kullanıcılar benzer konuları desteklemiştir. Kenar yıldırımının sadece Samsung Messaging uygulamasıyla çalıştığı ve taşıyıcınızın sağladığı değil, yine de onaylanmadığı gibi bir sorun olabileceği görülüyor.

İlk çözüm, Ayarlar> Ekran> Kenar ekranına gitmek olacaktır.

Ardından, Kenar Aydınlatma öğesine hafifçe dokunun ve basılı tutun (her zaman Açık olarak ayarlandığından emin olun ) ve ardından Bildirimleri yönet öğesine dokunun .
Bildirimler varsayılan olarak kapalı olduğundan, bunları tek tek açmanız gerekir.
Kullanıcıların bildirdiği bir diğer sorun, Edge Lighting’in ekran açıldığında çalıştığı, ancak kapatıldığında çalışmayı reddetmesidir.

Burada olası bir başka çözüm de ekran ayarlarında Keep ekranını kapatmaktır .
Bunu yapmak için Ayarlar> Ekran’a gidin ve ardından ” Ekranı kapat “ seçeneğine ilerleyin ve kaydırın .
Bu sorunun herkes için bir sorun olduğu görünmüyor ve Samsung forumuna göre şirket şu anda bu konuya bakıyor.

Yararlı bir hatırlatma, Edge Lighting özelliğinin çalışması için telefonunuzun yüzeye doğru yüzü aşağıya dönük olması gerektiğidir.

Samsung Pay telefonumu donduruyor sorunu ve çözümü

Samsung Pay’ın görünüşe göre telefonunuzu dondurabilmesine neden olan bir hata var. Bu sorun, çoğunlukla “ekran kilidini açmak için kaydırmaya” çalıştığınızda ortaya çıkıyor ve Samsung Pay daha sonra “tercih edilen kartınızı” göstermeye çalışıyor. Bu, telefonun her iki eylem arasında da donmasına neden olur. Ya sonra telefonun ne yapmak istediğini öğrenene kadar beklemeye zorlanın ya da yumuşak bir şekilde sıfırlayın.

Samsung Pay‘i kaldırma ve yeniden yükleme, bu sorunu gidermez. Sorunun kökü, Samsung Pay’ın hareketi açmak için kaydırmayı yanlışlıkla kaydettiğini gösteriyor. Samsung forumundaki birçok kullanıcı, Samsung Pay uygulamasının kullanışlılığını sınırlandırmasına rağmen, sık kullanılan kartın kaldırılmasını / seçilmemesinin sorunları çözdüğünü bildirdi.

Samsung Galaxy S8 infinity duvar kağıdı çalışmıyor sorunu ve çözümü
Ana ekranınızda çalışmayan sonsuza kadar duvar kağıdına sahipseniz, ekranı kilitleyin ve her zaman ekranda görünün, kolay bir çözüm gibi görünüyor.

Ayarlar> Kilit ekranında ve Güvenlik ve ardından dokunun ekranda Herzaman .
İstediğiniz saat formatını seçmeniz gerekecektir, bu da sizi saat stilini, rengini ve arka planını değiştirebileceğiniz yeni bir menüye sokar. Arkaplan’a dokunun ve Hiçbiri’ni seçtiğinizden emin olun .
Bu, sonsuzluk duvar kağıdının tüm görüntü ayarlarınızda çalışmasını sağlamalıdır.

My Knox Samsung Galaxy S8’de çalışmıyor sorunu

Bazı kullanıcılar Galaxy S8’de My Knox uygulamasını indirmeyi denediler ancak uygulamanın kendi telefonlarıyla uyumlu olmadığını belirten iletiyi aldılar.

Bu ikilemin cevabı, 2017’den itibaren My Knox’un Samsung Galaxy telefonları ile uyumlu olmayacağı ve Güvenli Klasör ile değiştirileceği. My Knox verilerinizi nasıl yedekleyeceğiniz ve Güvenli Klasör’ü kullanmaya devam edeceğiniz yol aşağıda açıklanmıştır .

Samsung Galaxy S8 kablosuz şarj duraklatıldı sorunu

Hem Samsung Galaxy S8 hem de S8 + kullanıcıları, kablosuz olarak şarj etmeye çalışırken, yanıp sönen “şarj duraklatılmış” bir örnekle karşılaştıklarını bildirdiler. Kullanıcılar ayrıca Galaxy S6 ve S7 cihazlarıyla birlikte satın aldıkları rıhtım ve pedlerin Galaxy S8 için çalışmadığından şikayet ediyorlar.

Kablonun pedi için herhangi bir fark yaratmadığı gözükse de, güç tuğlası (elektrik prizine giren şey) suçlu gibi görünüyor. Samsung forumundaki kullanıcılar hangi kombinasyonların kendileri için çalıştığını açıkladılar ve net bir model yok gibi görünüyor – sadece bazı güç tuğlalarının Samsung şarj istasyonlarında kablosuz şarj cihazlarını ve hızlı şarjı güçlendireceği ve diğerlerinin olmayacağı gibi.

Tek gerçek çözüm şu anda sadece Galaxy S8 için pazarlanan kablosuz şarj pedleri ve rıhtımları kullanmanız gerektiği gibi görünüyor.

“İris sensörü yanıt vermiyor. Daha sonra tekrar deneyin”

Çeşitli forumlarda, Galaxy S8 ve Galaxy S8 + ‘nın iris sensörünün bir hata oluşturduğuna dair çok sayıda rapor ortaya çıktı. Telefonun kilidini açmaya çalışırken, Samsung Pay veya Güvenli Klasör’ü kullanarak en sık sık kesiliyor gibi görünüyor. Bu durumlarda “İris sensörü yanıt vermiyor. Daha sonra tekrar deneyin” hata mesajını üretir.

Samsung sorunun farkında, ancak henüz bir düzeltme ya da düzeltme yapılmadı. Kullanıcılar, bu sorunu geçici olarak düzeltmek için tek çözüm olarak görünüyor, ancak sorun yine bir saat sonra yeniden ortaya çıkacak.

 

Kısa mesaj aldığınızda sesli bildirimler almıyor musunuz? En kolay çözüm şu şekildedir:

Ayarlar> Uygulamalar> Mesajlar> Bildirimler bu ayarlanmış olduğundan emin olun ve sonra İzin verin . Bu uygun şekilde ayarlanmamışsa diğer bildirim ayarlarından hiçbiri çalışmaz.
Bu sorunu çözmezse, verilerinizi yedeklediğinizden ve bir sıfırlama yaptığınızdan emin olun.

Samsung Galaxy S8 veya S8 + ile ilgili sorun yaşıyor musunuz? Onları çözmenin etkili bir yolunu buldunuz mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.