Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus Batarya Tasarrufu Yapmanın Yolları

/ 16 Nisan 2018 / 5.845 / yorumsuz
Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus Batarya Tasarrufu Yapmanın Yolları

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus Batarya Tasarrufu Yapmanın Yolları

Samsung’un 2018 için yeni bayrak gemilerini inceledikten sonra, bataryanın beklendiği kadar dayanıklı olmadığı farkedildi. Bu nedenle bu makalede, hızlı düzeltmelerden cihazın tam kontrolüne kadar değişen, Galaxy S9 ve S9 + üzerindeki bataryanın nasıl daha uzun ömürlü kullanılması gerektiği ile ilgili birkaç ip ucu vereceğiz.

S9’un batarya ömrünü maksimuma çıkaracak daha ayrıntılı uygulama seçeneklerine ve ayarlara, en farklı, en hızlı ve en çok pil tasarrufu sağlayan farklı tipteki ayarları sıraladık.

Ekran çözünürlüğü, zaman ve parlaklık

Enerji tüketimini daha iyi kontrol etmek için yapılacak ilk şey, ekran kaynak tüketimini minimuma indirmektir En kolay yol, ekranın parlaklığını azaltmak ya da en azından otomatik olarak açmak, hareketsiz kalmaktan kurtulmak için gereken süreyi azaltmak ve nesnelerin ekranda görüntülendiği çözünürlüğü azaltmaktır.

Parlaklık / Otomatik parlaklık, Ekran çözünürlüğü (HD + daha az tüketir) ve Ekran zaman aşımı (15 saniye) ekranındaki ayarlar içinde üç seçenek değiştirilebilir.

Ekranda Her Zaman Devre Dışı Bırakın

Batarya testinden sonra, bu seçeneğin ne kadar pil ömrü gerektirdiğini ölçebildik. Her kullanım gününün sonunda, Her Zaman Açık ekran seçeneği S9 veya S9 + ‘daki batarya ömrünün% 6 ila% 10’unu aldı. Bu seçeneği devre dışı bırakmak için Ayarlar> Ekranı kilitle> Her zaman Açık ekrana gidin . Devre dışı bırakıldığında, umarım her 5 dakikada bir görünecek şekilde ekranı açmazsınız, çünkü bu aslında Her Zaman Açık ekrandan daha fazla pil gücü kullanır.

Otomatik bağlantıları sınırlandırın

En yeni nesil cihazların, bilinen bir ağa erişir erişmez Wi-Fi bağlantısını etkinleştirmek için bir seçeneği vardır. Bu çok kullanışlı bir özelliktir, ancak Wi-Fi’yi açıp kapattığınızdan çok daha fazla pil gücü kullanır. Bu seçeneği devre dışı bırakmanın en hızlı yolu, aşağıdaki ayarların altındaki arama çubuğunda isim olarak aramaktır: Wi-fi’yi otomatik olarak aç .

MED enerji tasarrufu modu

Pil tüketimini kontrol etmek için doğrudan cihaz içinde seçenekler ve iki hızlı seçenek vardır: MED ve MAX, birkaç parametreyi ayarlamak ve pil gücünden tasarruf etmek için hızlı bir şekilde etkinleştirebilirsiniz. İlk olarak S9’daki iyi özelliklerden ödün vermeden iyi tasarruflar ve birkaç saat daha kullanım imkanı sunacak. Bu modun ideal yapılandırması:

Arka plan ağ kullanımı: etkin
Her zaman Açık: devre dışı
Hız sınırlayıcı: devre dışı
Parlaklığı azalt:% -10
Ekran çözünürlüğü: FHD +

MAX güç tasarrufu modu

İkinci mod maksimum ekonomi modudur ve batarya ömrünü 5 veya 6 saat daha uzatabilir. Bu ayarların amacı, tüm olası işlevleri feda etme maliyetine bağlı olarak cihazın özerkliğini mümkün olduğu kadar uzatmaktır. Bu mod için en iyi ayarlar:

Arka plan ağ kullanımı: devre dışı bırakıldı
Her zaman Açık: devre dışı
Hız sınırlayıcı: aktif
Parlaklığı azalt:% -10
Ekran çözünürlüğü: HD +

Uyuyan uygulamalara dikkat edin

Bazı uygulamalar arka planda tutulmuş olsalar bile güç tüketirler. Galaxy S9 ve S9 +, hangi uygulamaların en fazla güç tükettiğini bilmenizi sağlayacaktır. İşlemi arka planda bildirimin kendisinden kapatarak pilin boşalmasını durdurabilirsiniz.

Uygulama tüketiminin dikkatli bir şekilde izleyin

Uygulamalarınızın güç tüketimi üzerinde hala daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, iki ek seçeneğiniz vardır. İlk ve en hızlı yol, ayarlarda cihaz bakımına gitmek ve batarya bölümünü seçmek. Tasarruf modları altında, daha fazla pil gücü tüketen uygulamalar olduğunu göreceksiniz.

Uygun gördüğünüz uygulamaları kontrol edin ve yukarıdaki çözüm düğmesine tıklayın. Seçilen uygulamalar, çoklu görevden bile kapalı olacaktır. Kapatılacak uygulamalar listesinin altında, iki bölüm daha vardır: denetimsiz uygulamalar ve her zaman etkin olmayan uygulamalar. Her bölümde hangi uygulamaların kontrol edildiğini kontrol etmeye değer.

İkinci seçenek, uygulamaya göre uygulamaya gitmek ve Ayarlar> Uygulamalar altındaki uygulamalar listesindeki pil tüketimini ayarlamaktır . Gerekirse, uygulamayı optimize edilmiş uygulamalar listesinde ekleyin.

Verilerin arka planda kullanımını kısıtlama

Görüntüleyemediğiniz şeylerden biri, uygulamalar arka planda internete bağlandığında 4G veri aktarımı yoluyla daha fazla enerji tüketilmesidir. Her bir uygulama için bilgi dahilinde, her bir uygulama için verilerin kullanımını sınırlandırabileceğiniz, mobil verilere ayrılmış bir bölüm bulunmaktadır.

S9 veya S9 + ‘da pil ömründen tasarruf etmek için başka yöntemler biliyor musunuz?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.