Samsung One UI Nedir ve Hangi Cihazları Destekliyor?

/ 10 Kasım 2018 / 1.497 / yorumsuz
Samsung One UI Nedir ve Hangi Cihazları Destekliyor?

Samsung One UI Nedir ve Hangi Cihazları Destekliyor?

 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Samsung Geliştiriciler Konferansı çerçevesinde duyurulan Samsung One UI, bir çeşit ara yüz olarak tanımlanabilir. Birçok platform üzerinde paylaşılan yeni ara yüz, haliyle çeşitli soruların sorulmasına yol açıyor. Bunlardan en önemli hiç şüphesiz Samsung One UI nedir sorusu olabilir. Ayrıca bu ara yüzü destekleyen cihazların hangileri olduğu da önem teşkil ediyor.

 

Samsung One UI Nedir?

Samsung tarafından resmi olarak duyurulan One UI, Android işletim sistemi üzerine giydirilen bir çeşit kullanıcı ara yüzüdür. İşlemleri yaparken Samsung’un belirlediği animasyonları, renkleri ve yolları tercih etmenizi sağlıyor. Yenilenen ara yüz, çok daha kullanıcı dostu ve akıllı hale getirildi.

Kullanılabilirlik seviyesini yükselten ara yüz, aynı zamanda katlanabilir cihazlar için de mükemmel sistem desteğini oluşturuyor. Hali hazırda bu konuda çalışmalar içerisinde olan Google, Android sistemini katlanabilir cihazlara uygun bir şekilde hazırlıyor. Bu sayede gelecek yıllarda çıkacak olan Samsung katlanabilir ürünlerinde sistemsel desteğin en iyi şekilde sunulması hedefleniyor.

 

Samsung One UI Alacak Cihazlar

 

Gelelim bir diğer önemli soruya. Samsung One UI hangi cihazlara gelecek? Güney Koreli teknoloji devi, yaptığı açıklamada yeni ara yüzün ilk olarak Galaxy S9, Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9 cihazlarına sunulacağını belirtti. Android 9.0 işletim sistemi ile uyumlu olan ara yüzün ilerleyen zamanlarda diğer üst sınıf Samsung cihazlarına da gelmesi bekleniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.