Samsung Otomatik Güncelleme Özelliği Nasıl Kapatılır?

/ 24 Mart 2018 / 4.700 / yorumsuz
Samsung Otomatik Güncelleme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Samsung Otomatik Güncelleme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Cep telefonunun virüslerden korunması için sürekli olarak uygulamaların güncellenmesi büyük bir önem taşır. Bu nedenle cep telefonları otomatik güncelleme özelliği ile kullanıma sunulur. Ancak otomatik güncelleme özeliği internet paketinin hızlı tükenmesine neden olurken aynı zamanda bazı uygulamalarda eski sürümlerin iyi olması gibi durumlarda ortaya çıkabiliyor. Peki, Samsung otomatik güncelleme özelliği nasıl kapatılır?

Samsung Otomatik Güncelleme Kapatma

Samsung otomatik güncelleme özelliğini devre dışı bırakmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Özellikle de telefonunda çok sayıda uygulama bulunan kişiler için bir süre sonra otomatik güncelleme özelliği adeta bir kâbusa dönmekte, sürekli yapılan güncellemeler internet paketinin hızlı bir şekilde tüketilmesine neden olmaktadır.

Buna ek olarak bazı güncellemelerle gelen yeni özellikler her zaman çok kullanışlı olmamakta, bu da her güncellemeyi cihazınıza kurma kararı verirken düşünmenizi zorunlu kılmaktadır. Bunlardan ilki ve en kolayı Samsung Galaxy Apps yöntemini kullanmaktır. Yani güncellemeyi kurma kararı tamamen size ait olmalıdır.  Otomatik güncelleme özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bunun için ;

  • Bu işlemi yapmak için ilk olarak Samsung Galaxy Apps uygulamasına giriş yapın.
  • Uygulamayı açtıktan sonra “diğer” sekmesini açın.
  • Açılan yeni pencereden uygulamalarım seçeneğine dokunun.
  • Burada yer alan “uygulamaları otomatik güncelle” seçeneğini tercih edin.
  • Bu bölümdeki “devre dışı” seçeneğini tercih edin.
  • Yapmış olduğunuz tercihiniz ile otomatik güncelleme seçeneğini kapatmış olursunuz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler