Samsung Telefonlar İçin Android 9.0 Pie Çıkış Tarihi

/ 8 Kasım 2018 / 769 / yorumsuz
Samsung Telefonlar İçin Android 9.0 Pie Çıkış Tarihi

Samsung Android 9.0 Pie Çıkış Tarihi

 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Samsung, diğer kategorilerde olduğu gibi mobil alanda da pek çok başarıya imza atıyor. Dünya genelinde kabul gören akıllı telefon modelleri neticesinde büyük bir kullanıcı kitlesine hitap eden firma, nihayet beklenen açıklamayı yaptı. Şirket, Android 9.0 Pie güncellemesinin ne zaman yayınlanacağını duyurdu. Buna göre yeni güncellemeyi çok yakında denemek mümkün olacak.

Beta Yakında Başlamış Olacak

 

Öncelikle bir beta programı oluşturduğunu belirten teknoloji devi, bu sayede sistemin sahip olduğu hataları ve problemleri çok daha derinden inceleme fırsatı yakalayacak. Beta kullanıcılarından gelen geri bildirimlere göre çok daha temiz ve sorunsuz bir hale getirilecek olan Android 9.0 Pie işletim sistemi sürümü, akabinde ise Samsung cihazlarına dağıtılmaya başlanacak.

Yapılan açıklamada Android 9.0 Pie sürümünün 7 – 8 Kasım tarihlerinde beta olarak kullanıma sunulacağı dile getirildi. Geliştiriciler konferansı ile birlikte kullanılabilir hale gelecek olan sürüm, böylelikle büyük bir yol kat edilmesini sağlayacak. Beta sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasından sonra yeni işletim sistemi, tüm kullanıcılar için yayınlanmış olacak.

Beta Hangi Cihazlara Gelecek?

 

Samsung cephesinden gelen açıklamaya göre Android 9.0 Pie beta programı, ilk aşamada sadece S9, S9 Plus ve Note 9 akıllı telefon modelleri için geçerli olacak. Ardından beta programının genişlemesi ve daha fazla cihazı desteklemesi bekleniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.