Samsung, tüm ekranı parmak izi okuyucusu yapmak için yol sunuyor

/ 23 Ekim 2018 / 434 / yorumsuz
Samsung, tüm ekranı parmak izi okuyucusu yapmak için yol sunuyor

 

Samsung tüm ekranı parmak izi okuyucusuna dönüştürüyor

 
Samsung, bir telefonun tüm ekranını parmak izi okuyucusuna dönüştürmenin bir yolunu açıklayan bir patent yayınladı. Mevcut ekran içi parmak izi okuyucuları, eski okuyuculardan daha büyük değil ve yerinde sabitlendikleri için, olabildiğince uygun değiller.

Patent bir optik okuyucuyu tarif ediy orve özellikle katlanabilir telefonlara uygulanabileceğini vurguluyor. Bu tip algılayıcılar, uygulamaların kimlik doğrulama UI(User Interface)’sini ekran üzerinde konumlandırmada daha fazla özgürlük sağlayacak ve böylece tabletlerde ve diğer cihazlarda da kullanılabilecektir. Samsung, okuyucuyu nasıl hayal ediyor:

Görüntüdeki çentik için endişe etmeyin, Samsung‘un tüm ekran parmak izi okuyucusunu çentikleri benimsemek yerine başka üreticilere satma ihtimali olduğu için var. Yeni okuyucu, ana yonga seti uyurken kullanıcının ekrana dokunmasını beklemek için düşük güçlü bir işlemci gerektirir.

Okuyucu bir parmağı üç kez tarar, her tarama yaklaşık 20-30 ms gerektirir. Ekranın parlaklığı, iyileştirilmiş esneklik ve doğruluk için her tarama (yaklaşık 200 ms sürer) arasında ayarlanır. Ekran genellikle 200 nit(metrekarede 1 kandela’ya eşdeğer ışıltı birimi) ve 600 nit arasında değişir ve hatta 1000 nits’in üzerine gitmek için yerel bir “yüksek parlaklık modu” kullanılır.

Toplamda, Synaptics optik parmak izi okuyucusuyla uyumlu bir taramanın tamamlanması yaklaşık 700ms gerektirir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.