Samsung Ücretsiz Temalar Kısıtlanıyor!

/ 23 Kasım 2018 / 1.093 / yorumsuz
Samsung Ücretsiz Temalar Kısıtlanıyor!

Samsung Ücretsiz Temalar Kısıtlanıyor

 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ücretsiz olarak sunulan temalar adına yeni bir karara imza attı. Aslına bakılırsa resmi bir duyuru söz konusu değil fakat ortaya çıkan yeni bildirim, bahsi geçen bilginin kesinleşmesini sağladı denilebilir. Buna göre Samsung marka akıllı telefonlarda bulunan Temalar uygulaması, ne yazık ki büyük bir kısıtlamaya gidiyor.

Ücretsiz Temalar 14 Gün ile Sınırlandırılacak

 

Şu anda Temalar uygulamasına girdiğinizde hem ücretli hem de ücretsiz pek çok tema ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumu değiştirmek isteyen Samsung, ücretsiz temaların kullanımına ilişkin değişikliğe gitti. Yakın zamanda ücretsiz temalar sadece 14 gün boyunca kullanılabilecek. Bu süre zarfı sonunda kullanıcıların para ödemesi gerekecek.

Android işletim sistemi her daim sunduğu özgürlük ile ön plana çıktı diyebiliriz. Android 9.0 Pie kullanan Samsung cihazlarda görülen bu durum, bahsi geçen özgürlüğü büyük oranda kısıtlıyor. Hali hazırda geliştirici temasını ücretsiz bir şekilde sunmuş olsa dahi kullanıcıdan ödeme yapması talep edilecek. Bu durum şimdiden hoş karşılanmamaya başladı.

Karar Değişebilir mi?

 

Henüz bu konu ile ilgili Samsung cephesinde bir açıklama gelmiş değil. Akıllı cihazlarında ücretsiz temalar kullanmakta olan kullanıcıların bu duruma ilişkin sert bir tavır takınacakları rahatlıkla söylenebilir. Kullanım kolaylığı yaratmakta olan Samsung Temalar uygulaması, birkaç dokunma işlemi ile tema değiştirmeyi sağlıyor. Bu durumun tamamen ücretliye dönmesi, ağır eleştiriler sonucunda geri tepebilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.