Samsung ve Apple Cihazları Güncellemeler ile Yavaşlatılıyor mu?

/ 15 Kasım 2018 / 391 / yorumsuz
Samsung ve Apple Cihazları Güncellemeler ile Yavaşlatılıyor mu?

Samsung ve Apple Cihazları Güncellemeler ile Yavaşlatılıyor mu?

 

Akıllı telefon ve tablet gibi alanlarda iki dev şirket olan Samsung ve Apple, ne yazık ki olumsuz bir haber ile gündemde. Satışa sundukları cihazları çeşitli güncellemeler ile destekleyen ikili, İtalyan rekabet kurumuna göre kendi cihazlarını yavaşlatıyorlar. Kurum, yayınlanan güncellemeler ile ürünlerin yavaşladığını ve bu nedenle her iki firmanın da ceza alacağını belirtti. Milyonlarca Euro değerinde cezalar söz konusu.

Güncellemeler ile Yavaşlatma

 

Bildiğiniz üzere bir süre önce Apple tarafından yayınlanan güncellemelerin iPhone modellerini yavaşlattığı resmi olarak onaylanmıştı. Bunun nedeni olarak bataryanın güç kaybetmesine işaret eden Apple, sonralarda bir güncelleme yayınlayarak cihazların güç kaybına mı yoksa işlemci kaybına mı uğrayacağını kullanıcılara bıraktı.

İtalya rekabet kurumu, Apple ve Samsung ikilisini cihazları güncellemeler ile yavaşlattıklarından dolayı maddi cezaya tabi tuttu. Buna göre Apple, 10 milyon Euro, Samsung ise 5 milyon Euro ödemek zorunda. Düzenli bir şekilde yayınlanan güncellemelerin kasıtlı bir şekilde cihazları yavaşlattığını söyleyen kurum, Samsung’un itirazı ile karşı karşıya.

Samsung Suçlamayı Ret Etti

 

Konuyla ilgili açıklamayı yapmayı ihmal etmeyen Samsung, bahsi geçen durumun söz konusu dahi olmadığına dikkat çekti. Bu tarzda bir güncelleme yayınlamadıklarını söyleyen Güney Koreli teknoloji devi, her daim kaliteli ve kullanıcı odaklı deneyim sunduklarını belirtti. Apple’ın şimdilik konuyla ilgili yaklaşımı nasıl olacak bilinmiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.