Sanal Kredi Kartı Ne Demek?

/ 14 Ekim 2019 / 695 / yorumsuz
Sanal Kredi Kartı Ne Demek?

Kredi kartı artık günümüzde herkes tarafından tercih ediliyor. Nakit para ve çek yerine bankalar tarafından verilen ve ödeme garantisi altında tutulan bir ödeme şeklidir.

Nakit para yerine geçen kredi kartı günlük hayatımızda kullandığımız gibi, İnternet üzerindeki alışverişlerimizde de kullanabiliyoruz. Tabi ki İnternet alışverişleriniz de güvenli siteleri tercih etmeniz çok önemli. Çünkü dolandırma ihtimaliniz çok yüksek, güvenli siteleri tercih etmezseniz sonuçları kötü şeylerle karşılaşabilirsiniz. Eğer fiziki bir kartınız mevcutsa sanal kredi kartı da kullanabilirsiniz.

Sanal Kredi Kartı Kullanma 

Bankadan aldığınız kredi kartına bağlı olarak, kredi kartınızın limiti fiziki kartınızın limitiyle aynı değerde kullanabilirsiniz. Ama bu sanal kredi kartının limitini istediğinize göre ayarlamanız mümkün. Bunu yapabilmek için kredi kartını aldığınız bankanın sitesi üzerinden giriş yaparak limiti isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Ne kadarlık alışveriş yapacaksanız o kadar limitinizi açabilirsiniz ve sonrasında zaten bu limit biteceği için bundan sonraki verdiğiniz sanal numaralar ile siz ne zaman limit yükseltmek isterseniz ancak o zaman alışveriş yapabileceksiniz.

Sanal kart güvenliğine gelecek olursak, sanal kart numaralarınız sizin elinizde olacağı için çalınması imkansız ve siz istediğiniz limiti ayarlayacağınız için fazla bir miktarda harcama yapılamaz. 3D güvenlik bu sanal kart içinde geçerli, yaptığınız her alışverişte telefonunuza bildirim geleceği için sizden habersiz alışveriş yapılamaz. Ve gerçek kredi kartınıza bağlı olduğu için aidat ücreti olmayacaktır, alışveriş yaptığınız siteye göre de taksitlendirme özelliğini kullanabileceksiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.