Sanal Kredi Kartını Oluşturma İşlemi

/ 28 Ağustos 2019 / 860 / yorumsuz
Sanal Kredi Kartını Oluşturma İşlemi

İnternet üzerinden alışverişi sürdürmek için sanal kredi kartlar bulunmaktadır. Bu kartları isteğe göre iptal etme hakkınızda bulunmaktadır. Eğer sanal kredi kartını kullanmak istiyorsanız kullandığınız bankanın internet ya da mobil bankacılığı üzerinden uygulamasının bulunması gerekiyor. Sanal kart sayesinde güvenmediğiniz yerlerde bile belirli bir limit ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden alışveriş yapan kişilerin kullandığı bu özellik sayesinde limit belirleyebilirsiniz aynı zamanda kart oluşturma, kart iptal etme gibi haklara da sahipsiniz.

Sanal kredi kartlarını isteğe göre açıp isteğe göre kapatabilirsiniz. Eğer sanal kartı kullanmak istiyorsanız da kullandığınız bankanın sanal kredi kartı başvuru seçeneğine tıkladığınız zaman bu alan üzerinden limit girmeniz yeterli olacaktır. Limit seviyenize göre alışveriş yapabilirsiniz ve bu durum sayesinde internet üzerinden dolandırıcılığın biraz da olsa önüne geçmiş olursunuz.

Bir süre sonra sanal kredi kartını siz de oluşturmak isteyebilirsiniz. Sanal kartı oluşturmak için bankanıza gidip bu işlemle uğraşmanıza gerek yoktur. Kısa adımlar sayesinde sanal kartınızı oluşturabilirsiniz. Örnek vermek için Garanti bankasının sanal kartının nasıl oluşturacağınız konusunda yardımcı olacağız.

  • İlk olarak Garanti bankasının Mobil Bankacılık uygulamasına girin.
  • Alt kısımda Hesap ve Kart seçeneği bulunacaktır, bu seçeneğe tıklayın.
  • Kartlar seçeneğine tıklayın.
  • Kartlar kısmının sağ tarafında yer alan + işaretine basın.
  • Karşınıza çıkacak olan seçenekler arasından Sanal Kart seçeneğine tıklayın.
  • Bilgilendirme yazısını okuyup onayladıktan sonra devam butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.