Şarjı En Uzun Giden Telefonlar Hangileri?

/ 25 Haziran 2018 / 12.737 / yorumsuz
Şarjı En Uzun Giden Telefonlar Hangileri?

Şarjı En Uzun Giden Telefonlar Hangileri?

Cep telefonlarının kullanım süreleri her geçen gün uzamaya devam ederken artan bu süreler ne yazık ki şarj sorununu da ortaya çıkarıyor. Telefonların şarj ömrü artık akıllı telefon almak isteyen kişiler için de büyük önem taşırken telefonunun fiyatı ve seçilen markaya göre de şarj süreleri değişiklik gösteriyor.

En Uzun Şarjı Giden Telefonlar Hangileri?

Teknoloji tutkunlarının yakından takip ettiği akıllı cep telefonu sektörü yeni satışa sunduğu her modelde biraz daha üst seviye özellikleri kullanıma sunmaya devam ediyor. Yani çıkan her yeni telefon bir öncekinden daha üstün özelliklere sahip olarak satışa sunuluyor. Cep telefonu özellikleri kadar batarya ömrü de iyileştiriliyor. İşte en uzun şarjı giden akıllı telefonlar;

Huawei Mate 10 Pro: 90 dakika boyunca teste tabi tutulan Huawei Mate 10 Pro modelinde bu süre boyunca sadece yüzde 9 oranında batarya tüketimi meydana gelmiş. Telefonun en büyük eksisi ise kulaklık girişine yer verilmemesi.

iPhone X: iPhone telefonların son üyesi olan iPhone X modelinde aynı süre içerisinde yüzde 11 batarya tüketimi ile yapılan testten geçmeyi başarıyor. Pek çok özelliği barındıran telefondaki büyük eksi ise oldukça yüksek fiyatla satılması.

Samsung Galaxy S8: Samsung markasının amiral modeli olan Galaxy S serisinin üyesi olan Samsung Galaxy S8 batarya tüketimi rakibi olan iPhone X gibi yüzde 11 olarak belirlenmiş. Oldukça üst seviye özellikler ve kusursuz kamera deneyimi sunan cihazın da eksisi Apple’da olduğu gibi yüksek fiyatı olarak öne çıkıyor.

LG V30 + 90 dakikalık testte yüzde 13 şarj kaybederken Xiaomi Redmi Note 4 modeli 4100 MAH ve Xiaomi Mi Max 2 ise 5.300 MAH bataryaları dikkat çekiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz