Android Telefonlarda Ses Kalitesini İyileştirmenin Yolları

/ 5 Nisan 2018 / 1.119 / yorumsuz
Android Telefonlarda Ses Kalitesini İyileştirmenin Yolları

Android Telefonlarda Ses Kalitesini İyileştirmenin Yolları

Tüm akıllı telefonlar stereo sesinizi kıskandırmak için hoparlör kalitesine veya ses seviyesine sahip değildir. Bu iki sorun – zayıf hoparlör yerleşimi ile birlikte – sesin keyfini çıkarmanıza yardımcı olabilir. Android’de ses kalitesini artırmanıza ve ses düzeyini artırmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu.

Ayarlarınızı kontrol edin

Android ses deneyiminizi ayarlar arasında optimize edebilirsiniz. Bununla birlikte, tüm Android kullanıcı arayüzleri bu özelliğe sahip değildir, bu nedenle herkes için çalışmayacaktır. Cihazınızda varsa, prosedür kolay olsa da. Ve bunu ilk kez yaptığınızda, ses ayarlarınızı gelecekte hızlı bir şekilde geliştirebileceksiniz.

Samsung cihazları için kullanmak istediğiniz (hangisini kullanıyorsanız) ses cihazını takmanız ve aşağıdakileri yapmanız gerekir:

Ayarlar‘a girin ve Sesler ve titreşim‘e dokunun .
Oradan Ses kalitesi ni kontrol edebilirsiniz . Ses deneyiminizi geliştirmek için bir dizi seçeneğiniz olmalıdır.
Xiaomi gelen MIUI kulaklıklar için bir geliştirici var. Sadece açın ve kullandığınız türü seçin. Kulak içi ve normal kulaklıklar arasında seçim yapmanız gerekir.

Xperia UI, ClearAudio ayarını kullanmanıza olanak tanır ve bir ekolayzır içerir. Ayarlardan ona ulaşabilirsiniz.

HTC’nin Sense UI ile BoomSound’u değiştirebilirsin, ancak sesin bu kadar kötü olduğu için kapatmak için hiçbir neden yok. Ses ayarlarınızı Oksijen, LG UI veya Stok Android’den optimize edemezsiniz.

Yeni bir müzik uygulamasını indirin

Stok müzik uygulamasını daha fazla ses kontrolü içeren bir seçenekle değiştirme seçeneğiniz vardır. Poweramp veya PlayerPro kullanmanızı öneririz. Her ikisi de ses tweaks, ön ayar, bas güçlendirici ve daha fazlası ile sıkışmış. Sadece müzik klasörlerinin uygulama ayarlarında kontrol edildiğinden emin olun.

Poweramp, ciddi ayar için 10 bantlı bir EQ sunar. En iyi özelliklere erişmek için birkaç dolar ödemeniz gerekecek, ancak bir kez yaptığınızda asla geriye bakmayacaksınız.

Poweramp Müzik çalar İndir

Bazı okuyucularımız da alternatif bir müzik uygulaması olarak PlayerPro’yu önerdiler. Yazılım, görsel ses deneyimini kişiselleştirmenin birçok yolunun yanı sıra gelişmiş ses yapılandırma seçenekleri sunar. PlayerPro 3,99 $ maliyeti ama meraklı için mevcut ücretsiz deneme sürümü de var.

PlayerPro Müzik Çalar İndir

Android’de en sevdiğiniz sıkışıklıklar için en iyi uygulamalar hakkında daha fazla seçenek için, daha fazla müzik çalar uygulaması için makalemize göz atın:

Bir EQ indirin

Çoğu telefondaki varsayılan ses kontrolleri tam kapsamlı değildir. Bazıları temel bir EQ’yu içerir, ancak çoğunlukla varsayılan müzik uygulamasında çalışır ve müzik çalar üzerinden çalınmayan ses üzerinde herhangi bir kontrol sağlamaz.

Donanımın düzgün çalışmadığı zamanlarda hiçbir uygulamanın işe yaramayacağını, ancak birkaç basit ayarlamayla ses kalitenizin önemli ölçüde geliştirilebileceğini unutmayın. Öyleyse Play Store’u vur ve kendine iyi bir EQ al. Müzik Volume EQ ve Bass Booster öğelerini önerebiliriz.

Music Volume EQ – Super Bass Booster & Equalizer (Beta)

Bass Booster İndir

Hoparlörü doğru yere taktığınıza emin olun

Aptalca görünebilir, ancak bilmeniz gereken ilk şey, sesin akıllı telefonunuzdan geldiği yer. Telefonların çoğunda çift hoparlör ızgarası bulunur, ancak çoğu zaman sadece bir tanesi herhangi bir ses üretir. Hoparlörü engellenirse, ses kalitesi düşük veya hiç olmayacaktır.

Sesin nereden geldiğini tam olarak bilene kadar, bazı melodileri çalarak ve telefonunuzdaki çeşitli delikleri kaplayarak sesin nereden geldiğini test edin. Bir konuşmacının saklanması için çok fazla yer olmamalı ve bunları bulduktan sonra sorunu bulmaya başlayabilirsiniz.

Hoparlörlerinizin öne, arkaya ya da arkaya dönük olup olmadığını öğrendikten sonra, akıllı telefonunuzun hoparlörlere en iyi ışıklandırma şansını vermek için nasıl daha akıllıca karar verebilirsiniz.

Telefonunuzu tuttuğunuzda hoparlörlerinizi engellemeyin (alttan takılan hoparlörlere sahip oyunlarda sık rastlanan bir hata) ve hoparlörleri kendinizden uzağa değil, kendinize doğru yönlendirin.

Hoperlörün Önü Açık Olmadığına Dikkat Edin

Telefonunuzda koruyucu bir kılıf veya kapak varsa, hoparlörlerden aldığınız sesin kalitesini etkileyecektir. Telefonunuzun içinden gelen tüm bu titreşimler, üreticinin kendi hoparlör sistemini tasarlarken göz önünde bulundurmayacağı ek plastik veya lastik katmanından etkilenecektir.

Tüm vaka üreticileri, cihazınızın inceliklerini anlayamaz. Bazı durumlar telefonun ses jakı, mikrofon veya hoparlör gibi önemli kısımlarını engeller. Bir dava almadan önce, herhangi bir şeyin engellenmeyeceğini kontrol ettiğinizden emin olun.

Kulaklık kullanın

Basit gerçek şu ki, çoğu akıllı telefon hoparlörü, hoş bir müzik uygulaması veya EQ ile bile iyi bir ses kalitesi elde etmek için yeterli değildir. Bu, iyi bir çift kulaklığın yardımcı olabileceği yerdir (telefonunuzdaki bazı ses ayarları, kulaklık takılı olmadan bile çalışmayacaktır).

En iyi kulaklıklar listemize bir göz atın ve akıllı telefon sesinizde ciddi bir kulaklık setinin ne kadar fark yaratabileceğini görün. Tüm kulaklıklar eşit şekilde oluşturulmaz ve çeşitli durumlar için farklı tipler vardır. Size en uygun olanı aradığınızdan emin olun.

İyi bir kulaklık al, hatta sadece telefonunla birlikte gelenleri kullan.

Hoparlör sesini artırın

Android sisteminin maksimum ses düzeyini birkaç basit ayarlamayla atlatabilecek pek çok uygulama seçeneği vardır. Android’i nasıl rootlayacağımıza dair en son kılavuzumuzu inceleyin.Telefonunuzu rootlamak istemiyorsanız veya Play Store’daki ses yükseltici uygulamaların çoğunun üretmekte olduğu çarpıtmalardan emin değilseniz, yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Ses dalgaları hakkında biraz bilgi edinin. Telefonunuzu bir köşeye yerleştirirseniz ve hoparlör çıkışını buna doğru iterseniz, odaya doğru çekilenden daha yüksek, ‘bassier’ yankıları alırsınız. Aynı mantık herhangi bir nesne için geçerlidir: telefonunuzu bir kutuya, bir kaseye ya da bir cama sokun (boş, tabii ki) ve konuşmacınızın aniden ne kadar yüksek olduğunu duyunca şaşırabilirsiniz.

Telefonunuzdaki ses kalitesini nasıl geliştirirsiniz? Herhangi bir güvenilir ses yükseltici uygulaması buldunuz mu? Yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.