Shazam WhatTheFont İle Yazı Tiplerini Kolayca Belirleyin

/ 7 Kasım 2017 / 817 / yorumsuz
Shazam WhatTheFont İle Yazı Tiplerini Kolayca Belirleyin

Shazam WhatTheFont İle Yazı Tiplerini Kolayca Belirleyin

Duyduğunuz şarkıların kime ait olduğunu belirlemenize olanak sağlayan Shazam uygulamasının ardından hayatımıza büyük bir kolaylık sağlayacak bir başka uygulama alan WhatTheFont’ta büyük ilgi görmeye devam ediyor. Çalan şarkıları tanıyan ve şarkı ismini size belirten Shazam uygulaması gibi WhatTheFont uygulaması da kameranızı yönettiğiniz yazıların yazı tipini yani fontunu anında size bildiriyor.

Beğendiğiniz Yazı Tipini Satın Alabiliyorsunuz

WhatTheFont uygulaması üzerinden beğendiğiniz yazı karakterinin yani fontunun ismini öğrenmenize olanak sağlayan uygulama aynı zamanda tercih ettiğiniz fontları satın almanızı da kolaylaştırıyor. Beğenmiş olduğunuz yazı karakterlerini kullandığınız sosyal medya hesapları üzerinden yine dilerseniz paylaşabiliyorsunuz. Makine öğrenimi ile uygulama 130 bin yazı tipini destekleyecek düzeye çekilebiliyor. Uygulamanın yayımlanan son güncellemesi ile beraber tek görüntüde yer alan birden fazla sayıdaki yazı tipini tanırken yine aynı şekilde bağlı yazıları da tanıma özelliğine sahip.

Mobil Uygulama Alanında Bir İlk

MyFonts tarafından bundan önce benzer bir uygulama web sitesi üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Şu anda kullanıma sunulan WhatTheFont uygulaması ise büyük bir ilk gerçekleştiriyor ve bu alanda mobil uygulamalar sıralamasında bir ilke imza atıyor. Basılı olan ya da dijital ortamda yer alan metinlerde kullanılan yazı tiplerini telefonunuzun kamerası ile tespit etmenizi sağlıyor. Uygulama şu anda sadece İOS platformunda indirilebilirken Android mağazasına da en kısa sürede gelmesi bekleniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.