Siber Zorbalık Ne Demek?

/ 19 Eylül 2019 / 382 / yorumsuz
Siber Zorbalık Ne Demek?

İnternet ortamında etik kurallara uymayan davranışlara siber zorbalık denilmektedir. Başkalarından dolayı kötü davranışlara zorbalık adı verilmektedir. Dijital zorbalık ise internet ortamlarında sürekli karşımıza çıkan bir davranıştır. Siz istemediğiniz sürece gelen mailler bile zorbalık olarak adlandırılmaktadır.

Sosyal ağ platformlarında paylaşım yaptığınız resimlere, videolara yapılan kötü yorumlar zorbalık olarak nitelendirilmektedir. Eğer sizin de başınıza bu tarz zorbalıklar geliyorsa, rahatsız eden hesapları engelleyebilirsiniz. Ayrıca şikâyet edip spam olarak bildirme hakkınız da bulunmaktadır.

Bu iş daha da ileri boyuta taşınıyorsa ve sürekli rahatsız ediliyorsanız ekran görüntüsü alarak bu kişileri siber suçlarla mücadele savcılığına şikâyet edebilirsiniz. Siber zorbalık bu şekilde tanımlanmaktadır ve kurallara aykırı davranışlardır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular