”Siri Kısayolları” öğrenmek ister misiniz?

/ 26 Ocak 2019 / 393 / yorumsuz
”Siri Kısayolları” öğrenmek ister misiniz?

 

Başlangıç için en iyi Siri Kısayolları

OS 12‘de sunulan yeni Kısayollar uygulaması, istediğiniz sayıda görevi otomatikleştirmek için kısayollar oluşturmanıza olanak sağlar. İşte başlamanız için bir avuç iyi kısayollar.

Kısayollar uygulamasıyla benim için en büyük sorun, bunun için benzersiz kullanımları bulamamamdı, ancak önceden yapılmış kısayolları aramaya başladığımda, olanakları düşünmeye başladım. Neyse ki, bulabileceğiniz önceden hazırlanmış birçok kısayol var, bu da özellikle iyi bir haber çünkü Kısayollar uygulamasının sıfırdan kısayollar oluştururken oldukça dik bir öğrenme eğrisi var.

Her durumda, işte size yararlı bulabileceğiniz harika kısayollar.

Sadece Arkadaşlarına ve Ailene Bazı Resimleri Göster

Hemen hemen herkesin üçüncü taraf kişilere göstermek istemediği fotoğrafları, telefonunda mevcuttur. Göstermek istediğiniz fotoğrafları sunarken dikkatli olmalısınız çünkü diğer fotoğraflar açığa çıkabilir. Ancak, bu kısayol belirli fotoğrafları seçmenize ve bunları yalıtılmış bir slayt gösterisinde göstermenize olanak sağlar.

Bu oldukça basit bir kısayol. Tek yapmanız gereken, etkinleştirmek için dokunun ve ardından Fotoğraflar uygulamasında birden fazla fotoğraf seçerken göstermek istediğiniz fotoğrafları seçmek. Fotoğrafları görüntülemeyi tamamladıktan sonra, “Bitti” düğmesine dokunabilirler ve tamamen Fotoğraflar uygulamasından çıkarılırlar.

Çevrimiçi Aramak için Bir Ürünün Barkod’unu Tarama

Bir yapı markette alışveriş yaparken örnek olarak Amazon uygulaması ile barkod taramak ve Amazon’un ürünleri daha ucuza satıp satmadığını bulmak gibi bir yaklaşım yapabilirsiniz. Bu kısayol , ürün barkod’larını taramak için daha hızlı bir arayüz sunar ve ayrıca bu kodlarla website araması yaparak daha farklı veriler elde edebilirsiniz.

Kenara Çektiğinizde Otomatik Olarak Video Kaydetme

Polis memurları tarafından yapılan çoğu rutin trafik durdurması sorunsuz devam ederken, üzgün olmaktan her zaman güvende olmak her zaman daha iyidir. Bu kısayol , ne zaman çekilirseniz size yardımcı olacaktır.

Kısayol, herhangi bir müziği duraklatır, parlaklığı tamamen aşağıya çevirir, Rahatsız Etmeyin özelliğini etkinleştirir ve tercih ettiğiniz kişiye, çekildiğinizi belirterek ve o anki konumunuzu belirterek bir metin mesajı gönderir (mesajı özelleştirebilirsiniz). Kısayol, öne bakan kamerayı kullanarak da video kaydetmeye başlayacaktır. Kaydı durdurduğunuzda, kişinize gönderilir, parlaklığı tekrar açar ve Rahatsız Etmeyin özelliğini devre dışı bırakır.

Wi-Fi Şifrenizi hızla ve kolayca paylaşın

Apple, Wi-Fi şifrelerini yakındaki diğer Apple ürünleriyle paylaşmayı oldukça kolaylaştırıyor, ancak arkadaşınız Android veya farklı bir ürün kullanıyorsa, bu kısayol , hızlı bir şekilde Wi-Fi ağınızın adını ve tarayabileceği şifreyi bir QR kodu oluşturacak ve telefonların kamerasına sunacak.

İPhone’unuz % 100’e Şarj Edildiğinde Haberdar Olun

Bir aceleniz varsa ve iPhone’unuz şarj edildiğinde ikincisini bilmek istiyorsanız, bu kısayol, bir ses çıkararak ve cihazınızı titreşerek sizi uyaracaktır; ayrıca Siri, şarj işlemini tamamladığını size bildirir (ne dediğini özelleştirebilirsiniz).

Tek uyarı, telefonunuzu şarj etmeden önce kısayolu açmanız gerektiğidir, bu nedenle her seferinde kullanmak istediğiniz bir şey olmayabilir, ancak acele ettiğiniz durumlar için mükemmel olabilir.

Daha Fazla Kısayol için Galeriyi Kontrol Ettiğinizden Emin Olun

Kısayollar uygulamasının alt kısmında, önceden hazırlanmış diğer bazı kısayollara göz atabileceğiniz bir “Galeri” sekmesi bulunur. Yani, burada sizi ilgilendiren bir şey görmüyorsanız, oraya göz atabilirsiniz.

Diğer iPhone kullanıcılarından, önceden yapılmış kısayollarla dolu üçüncü taraf bir web sitesi olan ShortcutsGallery uygulamasını da kontrol edebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.