Skype Hesabı Nasıl Kapatılır / Silinir?

/ 16 Kasım 2017 / 1.117 / yorumsuz
Skype Hesabı Nasıl Kapatılır / Silinir?

Skype Hesabı Nasıl Kapatılır / Silinir?

Dünyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alan Skype rakipleri ile olan mücadelesine tüm hızı ile devam ediyor. Ancak son olarak WhatsApp uygulamasına da görüntülü arama özelliğinin gelmesi ile beraber oldukça ciddi anlamda kan kaybı yaşayan uygulama bu nedenle çok sayıda kullanıcı kaybedecek gibi görünüyor. Başka platformlara geçiş yapmak ya da farklı sebeplerle Skype hesabını kapatmak isteyen kişiler ise “Skype hesabı nasıl kapatılır / silinir?” sorusunun yanıtını arıyor.

Skype Hesabı Nasıl Silinir?

  • İlk olarak Microsoft hesabınıza giriş yapın. Bunun için hesabınızı oluştururken kullanmış olduğunuz kullanıcı adı ve şifresi bilgilerinizi yazın ve ardından tamam butonuna basın.
  • Daha sonra http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=523898 linkini tıklayarak hesap kapatma sayfasına girin. Bir önceki adımda Microsoft hesabınıza giriş yapmadıysanız zaten bu ekranda sizden giriş yapmanız istenecektir.
  • Giriş yaptıktan sonra açılan yeni sayfada Skype hesap kapatma işlemi öncesinde abonelik iptali ve halihazırda mevcut bulunan Skype kontörlerinizi nasıl kullanacağınıza dair bilgilendirmelerde bulunuluyor. Yine Skype sıfırlama koruması devre dışı bırakma işlemi de detaylı bir şekilde anlatılıyor. Bu liste ile beraber hesabı kapatıp kapatmak istemediğinize dair bir soru soruluyor. Hesabı kapatmak konusunda eminseniz ileri tuşuna basıyorsunuz.
  • Hesabı kapatmak için geleceğiniz son adımda ise hesap kapatma işlemi ile silinecek olan bilgiler sıralanıyor ve sizden hesabınızı neden kapattığınıza dair bir bildirimde bulunmanız isteniyor. Aynı ekranda yer alan “hesabı kapatılmak üzere işaretle” seçeneği ile beraber 60 gün içerisinde hesabınız kapatılıyor. 60 günlük süre zarfında hesap kapatmaktan vazgeçerseniz hesabınıza tekrar giriş yapmanız iptal işlemi için yeterli oluyor.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.