Smart TV için Android/iPhone Telefonlardan Ekran Görüntüsünü Aktarma

/ 3 Şubat 2018 / 5.722 / yorumsuz
Smart TV için Android/iPhone Telefonlardan Ekran Görüntüsünü Aktarma

Smart TV için Android/iPhone Telefonlardan Ekran Görüntüsünü Aktarma

Smart TV Android ve iPhone ekranının görüntüsünü aktarmak için mağaza (APK) uygulamasındaki ekran görüntü aktarma uygulamasını kullanmanız mümkün

Smart TV özelliği olmayanlar için ekran görüntüsü alma

Bazen telefonla çekilen video daha büyük ve daha geniş ekranda izlenebilir. Aynı şekilde bir filmi telefonda izlemek yerine bir televizyon ekranından izlemek istenebilir. Akıllı telefonlarda artık telefonun ekranını TV’de yansıtmak çok basit ve güvenli.

Telefonunuzdaki Görüntüyü Televizyonunuza Aktarın

Telefonun ekran görüntüsünü aktarmak için kullanılan “AirScreen” uygulamas mevcut., hem iOS iPhone hem de Android telefonların ekran görüntüsünü televizyonlara aktarmanıza izin verir. Elbette ki uygulamayı destekleyen bir TV’ye sahip olmalısınız. Mesela Android TV’lerde, mağaza uygulaması Google Play uygulaması’nı girerek ilgili uygulamaları arayabilirsiniz.

Android/iPhone ekran görüntüsünü TV’ye aktar

Televizyonunuz Smart Özelliği var ise

Kullanılacak televizyon Smart TV ise, telefon ekranını buraya yansıtmak çok kolaydır. Bunun için, televizyon ve akıllı telefonunuzun kablosuz ağa bağlı olması gerekmektedir. Bu kriter yerine getirildiğinde, TV’de Ekran Yansıtma özelliğine geçmeniz gerekir. televizyonda Screen Mirroring olarak geçer.

Aynı işlem telefonda yapılır ve bir televizyona bağlanılır. Telefon bir iPhone ise, iOS uygulamalarından aynı işlem yapılır. Bu seçenekler yoksa, Google’dan DLNA kelimesini kullanarak arama yapabilirsiniz.

Televizyonunuz Smart Özelliği yok ise

Android Chromecast modelleri, Android işlemci cihazlarında ekranın Akıllı Olmayan TV’ye yansıması için kullanılmalıdır. Bu model, medya dosyalarını destekleyen bir uygulamadır. Bunu yapmak için, cihazın bildirimler alanında bulunan Hızlı Ayarlar menüsündeki Yayın seçeneğini kullanın.

Android Ekranı Televizyona Aktarma

Miracast teknolojisi Chromecast’e ek olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, bu teknoloji genellikle güncellenmiş televizyonlarda bulunur. Bu özellik mevcut değilse, medya merkezinde Miracast özelliği bulunur. Bu mümkün değilse, Miracast’ı makul fiyatlarla satın almak mümkündür.

Bunu yapmak istemiyorsanız, cihazdaki microUSB bağlantısını HDMI bağlantısını sağlayan kablolardan satın alabilirsiniz. Telefon standartlara göre üretilmişse, MHL veya SlimPort kablo seçeneklerini seçmek mümkündür.

IPhone ve Android mobil ekran görüntüsünü TV’ye aktarmak için ücretli ve ücretsiz programlar vardır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.