Smart Tv wifi sorunları ve çözümleri 2019

/ 10 Mayıs 2019 / 3.177 / yorumsuz
Smart Tv wifi sorunları ve çözümleri 2019

Bugün sizlere Smart tv wifi sorunu hakkında sizlere çözüm yollarından bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Akıllı Tv olarak hayatımızın her alanında yer alan bu elektronik cihazlar üzerinden maç, film ve dizi gibi hatta internete bağlanıp youtube girebilir veya internette gezinebiliriz. Elbette İnternet bağlantısı gerekiyor. Bugün sizlere smart tv sorunlarını çözmek adına bazı yöntemlerden bahsedeceğiz. Hadi lafı uzatmadan başlayalım.

Smart TV internete bağlanamıyor hatası nasıl çözülür?

  • Smart TV kullanıcıları uzun bir zamandır internete bağlanamama sorunu ile karşılaşmış durumda. Bizde sizlere bu sorunları nasıl çözebileceğinizi hemen açıklayalım.
  • Samsung, Vestel ve diğer birçok smart tv de kablosuz ağ sorunu yaşıyorsanız eğer, aşağıdaki adımları takip edin;
  • İlk olarak Adsl modem üzerinde bir internet erişiminizin olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra farklı bir internet bağlantısı üzerinde deneyin. Varsa mobil internetinizi paylaşarak birde öyle deneyin. Eğer yinede bağlanmaz ise, sorun smart tv wifi hatası olarak belirlenecek.
  • Şimdi ise Adsl modeminizi kapatın ve daha sonra yeniden açın. Ardından ağ hatası için kablolu bir bağlantı kullanıyorsanız yeni bir kablo ile denemeye çalışın.

Eğer wifi ağı bulamam sorunuyla karşılaşmışsanız, tv üzerinden şu adımları takip edin;

  • İlk önce TV’nizi standby konumuna getiriniz. Bunun için info+menü+mute+power tuşlarına beraber basınız ve gizli menüye geçiş yapınız. Daha sonra Options kısmına gelip sub options ile wifi region ayarının A olmasına dikkat edin. A değilse A olarak işaretleyin.

Eğer ip alma durumu başarısız olursa, ip alma ayarlarını otomatik olarak düzenlenmesini seçin. Böylelikle sorun çözülecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz