SMS ile bağış sistemi hakkında tüm bilgiler!

/ 16 Nisan 2019 / 1.069 / yorumsuz
SMS ile bağış sistemi hakkında tüm bilgiler!

Bugün sizlerden gelen sorulardan dolayı sms bağış sistemi hakkında bilgileri aktaracağız. Sms ile bağış sistemi nedir? İşte detaylar…

Genelde yardım dernekleri veya kuruluşları gibi birçok platform gsm operatörleri üzerinden kampanyalar oluşturur ve sms ile bağış toplama sistemi üzerinden para toplayarak birçok kişiye yardım olarak iletir. Bunun yanı sıra ise mobil ödeme gibi birçok destekte yer alıyor. Sizler ise bunun nasıl yapıldığını merak ettiğiniz için güzel bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

SMS bağış sistemi 

Sosyal sorumluluk kapsamında kişiler bütçeye göre bağış yapabilir ve bunu operatörler üzerinden gerçekleştirebilir. Ancak bu iş için Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom üzerinden destek almanız gerekmektedir.

SMS ile yardım toplama konusunda bazı şartlar bulunuyor. Herkes kafasına göre bu işe giremez. Kamu yararına uygun olarak bir amaç üzerine muhtaç kimlere yardım toplamamak ve destek olmak üzere, dernek, kurum, vakıf gibi gerçek kişilerde yardım toplayabilir. SMS ile bağış toplamak için KDV vergi kapsamında şirketlere yansıtılmaktadır. SMS ile bağış için direk olarak operatör ile görüşüp bilgi almanız daha doğru olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra internet üzerinde mobil ödeme firmalarını arayarak da görüşebilirsiniz. Bunun için unutmadan belirtelim ki, yapacağınız destek veya bağış kampanyası için tutar belirlemek zorundasınız.

SMS ile bağış hakkında sizlerinde merak ettiği sorular varsa eğer, yorum kısmından sorularınızı yazarak bizlere iletebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.