Snapchat haritalar’ı nasıl kapatabilirsiniz?

/ 3 Ocak 2019 / 680 / yorumsuz
Snapchat haritalar’ı nasıl kapatabilirsiniz?

 

Snapchat’te haritalar nasıl kapatılır?

 

Snapchat, haritadaki diğer Snapchat kullanıcılarını izlemenizi sağlayan özellik kümesine Ek Harita eklemiştir. Bazıları için harika bir yeni özelliktir; diğerleri için özellikle de platformdaki küçük çocuklarının mahremiyeti ile ilgili olan ebeveynler tam bir ürpertici sınırsız çizgisi.

Ebeveynler ve okullar “ev adresleri, seyahat rotaları, okullar ve işyerlerinin resmini oluşturmak” için kullanılabileceği konusunda uyardılar. Konum bilgisi, diğer uygulamalar ve web sitelerinde tanıştığınız arkadaşlar gibi tanımadığınız kişilerle paylaşılabilir.

Bunu kapatmak istiyorsanız, hem Android cihazlarda hem de iPhone veya iPad‘de Harita Ekleme özelliğini nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Snap Map’in bir opt-in(kayıt) özelliği olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, bu talimatları ancak siz veya çocuğunuz hesabına önceden kurduysanız izlemeniz gerekir. Ancak, kurulumu kolaydır ve çocukların çoğunun eğlenceli göründüğünden şüphelenir.

Öte yandan ebeveynler, bir bekçinin arkadaşı olarak potansiyelinden korkabilirler. Snapchat 13 yaşın üzerindeki kullanıcılarla sınırlıdır, ancak bu hala yabancılara nerede olduklarını vermek için çok genç.

Snapler, yalnızca bir kullanıcı haritadaki bir kullanıcının yerini görebilmenize rağmen, yalnızca bir kullanıcı ‘Hikayem’ yerine ‘Hikayemize’ yüklediğinde haritaya gönderilir.

Snapchat’ın resmi çizgisi şu şekildedir: “Topluluğumuzun güvenliği bizim için çok önemlidir ve biz tüm Snapchatter’ların, ebeveynlerin ve eğitimcilerin Snap Map’in nasıl çalıştığına dair doğru bilgiye sahip olduğundan emin olmak istiyoruz. Snap Map ile, konum paylaşımı tüm kullanıcılar için varsayılan olarak kapalıdır ve tamamen isteğe bağlıdır.

“Snapchatters, konumlarını tam olarak paylaşmak istediklerini tam olarak seçebilir ve herhangi bir zamanda bu ayarı değiştirebilir. Ayrıca, konumunuzu Snapchat’teki arkadaşınız olmayan biriyle paylaşmak mümkün değildir. Snapchat’teki etkileşimler yakın arkadaşların arasında yer alıyor. ”

Android ve iPhone’da Snap Map’in Misafir Modu’nu açma

 

1.) Snapchat’i başlatın ve Snap Haritası’nı açmak için ekranı sıkıştırın.

2.) Sağ üstteki Ayarlar çarkına dokunun.

3.) Hayalet Modu kutusunu işaretleyin. Bu, başkalarının konumunuzu görmesini engeller. Ayrıca, yalnızca Arkadaşlarınızın konumunuzu görmesine izin vermeyi de tercih edebilirsiniz. Ancak, gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, Ghost Mode(hayalet mod)’u herkes için açmanızı öneririz.

İPhone’da böyle görünüyor.

Snapchat’in bir kullanıcının konumunu izlemesini durdurmak için alternatif bir yöntem, ilk etapta izlemeye izin verilmesini önlemektir. İşte Android ve iPhone’da.

Android’de Snapchat’in konum izinlerini kaldır

 

Burada Galaxy S8 kullanıyoruz, bu yüzden cihazınız biraz farklı görünebilir. Ancak, aradığınız seçenekler aynıdır.

1.) Telefonunuzun Ayarlar menüsünü açın, ardından aşağı kaydırın ve Uygulamalar seçeneğini seçin. Ardından aşağı kaydırın ve Snapchat seçeneğini seçin.

2.) İzinler’i seçin, ardından Konum’un yanındaki kaydırıcıyı devre dışı bırakın.

İPhone’da Snapchat’in konum izinlerini kaldır

İOS (iPhone ve iPad) için seçenekler aynıdır.

1.) iPhone’unuzun Ayarlar menüsünü açın, ardından aşağı kaydırın ve Uygulamalar’ı seçin. Ardından aşağı kaydırın ve Snapchat seçeneğini seçin.

2.) Harita’yı Konumunuzu bilmesini durdurmak için Konum ayarını Hiçbir zaman olarak değiştirin.

Ulusal Suç Ajansı’nın Çocuk Sömürüsü ve Çevrimiçi Koruma komutu (Ceop), ebeveynleri çocuklarını konumlarını yalnızca tanıdıkları kişilerle özel mesajlaşma uygulamalarında paylaşmaya teşvik etmelerini tavsiye eder.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.