Snapdragon 8150 CPU sızıntıları

/ 27 Kasım 2018 / 368 / yorumsuz
Snapdragon 8150 CPU sızıntıları

 

Snapdragon 8150 

 
Teknik mobil donanım sızıntılarına gelince, mevcut bilgilere göre, Snapdragon 8150 adında bir sonraki Qualcomm mobil amiral gemisi yonga seti 4 Aralık’ta açılacak . AnTuTu , Geekbench ve ai-benchmark da dahil olmak üzere , modaya uygun iş yükleri ile erken karşılaştırmalarda kaslarını biraz daha esnetmiş durumdalar. Performansta yapılan iyileştirmelerin yanı sıra, genel verimlilikte % 20’lik bir artış (muhtemelen Snapdragon 845 ile kıyaslandığında) ve büyük olasılıkla 5G bağlantısı içerecektir.

Bu, çoğu kullanıcının çip hakkında bilmesi gereken her şeyi özetliyor. Bununla birlikte, teknik olarak daha eğimli olması için, Buz evreninin sağladığı nezaketle, yeni bir sızıntı, daha önce söylentilere dayanan üç kümelenmiş CPU tasarımının bir başka onayını getiriyor.

Bilgi başına gelince, Snapdragon 8150, her biri 128 KB L2 ön bellekle birlikte, bir kümede kabaca 1,8 GHz maksimumda çalışan dört düşük güce sahip Kryo Silver çekirdeğine sahip olacak, daha sonra çekirdek başına 256 KB L2 ön bellekle birlikte bir Kryo Gold üçlüsüne sahip olacak. Başka bir kümede maksimum 2.419 GHz frekansı. Ve son, ama kesinlikle en az 512 KB ve maksimum 2,842 Ghz frekansında çift L2 önbellek ile bir tek Kryo Gold çekirdek.

Şimdi, kaynak ne yazık ki bu çekirdekler hakkında herhangi bir ek bilgi ve Qualcomm’un bir adlandırma kuralı karmaşasından bahsetmiyor, Altın ve Gümüş bir dizi özel çekirdeğe başvurabilir. Mevcut Snapdragon 845 yonga setine baktığımızda, burada ve burada birkaç varsayım yapmak için, sırasıyla, sırasıyla ARM Cortex-A75 ünitelerinde Gold ve Silver için Cortex-A55’de olduğu gibi, Kryo 835 çekirdekleri var.

Referans için L2 önbellek değerlerine bakıldığında, rakamlar Snapdragon 845 çipi ile de eşleşir. Bu Altın için 256 KB ve Gümüş için 128 KB’dir. Yalnız bu altın çekirdekli, gerçekten ilginç olanı. Önbellek net bir şekilde sulandırılmış, ancak bunun ötesinde bir Kryo 835 Gold’un mu, yoksa belki de ARM Cortex-A76’ya dayanan yeni bir tasarım mı olduğuna dair net bir işaret yok. Ayrıca Snapdragon 8150’nin DinamicIQ mimarisini kullanmayacağına inanmamız için hiçbir nedenimiz yok, bu yüzden tüm esneklik açıkça orada.

Snapdragon 8150 için üretim düğümünde hala bir kelime yok. Aynı şey LTE modem ve özellikleri için de geçerli. Farklı bir notta, GPU’nun bir Adreno 640’a yükseltileceğini zaten biliyoruz. Sonunda, herhangi bir performans rakamımız yok, ancak sadece bir modelin artmış bir model numarası olduğunu varsayabiliriz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular