Snapdragon 845 ile Gelecek Yeni Özellikler

/ 11 Aralık 2017 / 557 / yorumsuz
Snapdragon 845 ile Gelecek Yeni Özellikler

Snapdragon 845 ile Gelecek Yeni Özellikler

2018 yılından itibaren Qualcomm’un işlemcisi Snapdragon 845, amiral gemisi akıllı telefonlarda kendini göstermeye başlayacak. Amiral gemisi akıllı telefonlara getireceği özellikler ile güçlü bir işlemci olarak Snapdragon 845, farklı yenilikleri ile dikkat çekiyor.

Yüzde 30 Daha Verimli Pil Ömrü

Tüm yeni işlemcilerdeki gibi Snapdragon 845 de daha iyi bir pil ömrü ile karşımıza çıkacak. İşlemcinin güçlü olmasının yanı sıra, güç verimliliği konusunda da geliştirilme söz konusu oluyor. Oyun, video, XR noktalarında Snapdragon 345 ile kıyaslandığı zaman yüzde 30 oranında daha verimli bir pil ömrü ile geliyor.

Daha Fazla Güç

Snapdragon yonga setinin her yeni neslinde görüldüğü gibi, Snapdragon 845’te de performans geliştirmesi söz konusu oluyor. Yeni işelmci, 4 adet 2.5 GHz frekanslı güçlü çekirdek ile 4 adet s1.8 GHz düşük güç tüketen çekirdeği bir arada taşıyor. Snapdragon 845, Snapdragon 835’e kıyas ile yüzde 25 ile 30 arasında bir performans artışı gösterirken, düşük güçteki çekirdekleri ile de yüzde 15 oranında performans artışı gösteriyor. Yapay zeka işleme noktasında ise yüzde 300 oranında bir gelişim ile dikkat çeken Snapdragon 845’te Adreno 630 grafik biriminde de yüzde 30 oranında performans artışı söz konusu.

Sanal Asistanlarda Geliştirmeler

Snapdragon 845 ile yapay zeka konusunda da bazı geliştirmeler söz konusu olacak. Diğer modellere kıyas ile daha akıllı ve daha kişisel bir sanal asistan imkanı sunan Snapdragon 845,kullanıcısını daha iyi tanıyan ve daha anlamlı sohbet etme yeteneğine sahip bir sanal asistanın kapısını aralıyor. Sanal asistanların komutlara olan tepkisinin hızlandırılmasının yanı sıra dağa doğal bir şekilde konuşacak olmaları da oldukça sevindiriyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.