Sony, Daha Küçük Dijital Kağıt E-Ink Yazma Tabletini Duyurdu

/ 19 Nisan 2018 / 822 / yorumsuz
Sony, Daha Küçük Dijital Kağıt E-Ink Yazma Tabletini Duyurdu

Sony, Daha Küçük Dijital Kağıt E-Ink Yazma Tabletini Duyurdu

Sony, geçtiğimiz yılki Digital Paper E-ink yazı tableti olan DPT-RP1‘e daha küçük bir izleme yaptığını duyurdu . Bugün Sony’nin resmi bloguyla yapılan yeni bir açıklamaya göre. Dijital kağıt markasıyla da adlandırılan ancak DPT-CP1 model numarasıyla satılan yeni tablet, önceki modelle aynı temel tasarım gibi görünüyor. Bununla birlikte, daha önceki cihaz, 13,3 inçlik bir ekrana sahip A4 kağıda mümkün olduğunca yakın bir boyuta sahipken, yeni model 10,3 inçlik bir ekrana sahip A5’e düşüyor. Bu, daha geniş bir şartlar altında kullanımını daha kolay hale getirmelidir çünkü bir yandan diğeriyle yazarken bir yandan tutulması daha kolay olacaktır. Ancak, kesinlikle başka faydalar da olacaktır.

Geçen yıla ait daha büyük modelde olduğu gibi, yeni Dijital Kağıt, 16 seviyeli gri tonlamalı 1,404 × 1,872 nokta E-mürekkep ekranı ile birlikte çalışan bir kalemin dahil edilmesine odaklanıyor. Ekran ayrıca, yazarken veya çizerken kullanıcılara kağıt benzeri bir geri bildirim sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Sadece 240g ağırlığında ve yalnızca 5,9 mm kalınlığında bir çerçeveye yerleştirilmiştir. Tüm bunlar, ücretlendirmeler arasında bir ay kullanım sağlamak için tasarlanmış, belirtilmemiş bir boyuttaki bir pil tarafından desteklenmektedir. PDF’lerin ve diğer dosyaların depolanması için 16GB’lık bir alan mevcutken, bir akıllı telefon kolayca dosya değiştirme ve paylaşma için bağlanabilir. İlginçtir, şirket“uyumlu akıllı telefonların” telefona tabletin üzerinden geçerek neredeyse anında bağlanmasını sağlayan bir özellik içeriyor. NFC’nin bu konuda bir rol oynadığı söylenebilir, fakat bu tabletler herhangi bir Android türü yerine sadece özel yazılımlar çalıştırıyor.

Bu yeni teknoloji parçasının mutlaka bir genel tüketici ürünü olması gerekmediğini belirtmek gerekir. Yeni başlayanlar için, 70.000 yen’in altında fiyatlandırılıyor – bu da hala 650 $ civarında. Bu, ortalama tüketicinin bir E-mürekkep yazma tableti için oldukça yüksek bir fiyattır, ancak tabletin yalnızca Japonya’da kullanıma sunulması için planlanmış olduğu görülmektedir. Bu nedenle DPT-CP1 Dijital Kağıt tablet, kurumsal ve profesyonel alanlarda kullanım için daha fazla amaçlanmış görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular