Sony Xperia XZ4 ve Xperia 1 özellikleri belli oldu

/ 6 Mart 2019 / 222 / yorumsuz
Sony Xperia XZ4 ve Xperia 1 özellikleri belli oldu

Sony Xperia XZ4 özellikleri ve Xperia 1 özellikleri belli oldu. Kısa süre önce tanıtımı yapılan her iki telefonun orta seviye bir telefon olduğunu belirtelim. 

Akıllı telefon üreticisi olan Sony, kısa süre önce amiral gemisi olarak sınıflandırdığı model Xperia XZ4 telefonunu duyurdu. Sizlerinde merak ettiği gibi Xperia XZ4 özellikleri nihayet belli oldu. Resmi bir şekilde belli olan özellikler telefon çıkmadan önce sızıntı özelliklerle eşleşiyor.

Xperia XZ4 özellikleri

XZ4 ekran bakımından 6,5 inç bir ekrana sahip olarak geliyor. Bunun yanı sıra 21-9 ekran gövde oranı bulunuyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemcisinden alan akıllı telefonda 6GB RAM bulunuyor. Depolama alanı olarak ise 64 / 256 GB kapasite seçeneği sunuyor. Batarya kapasitesi ise 3900mAh olarak ifade edildi. Arka kamera konusunda 3 arka kameraya sahip. Bunlar 16-16-5MP olarak biliniyor. Kameralar alt alta konumlandırılmış durumda. Kamerada yer alan diyafram açıklıkları ise f / 1.4, f / 1.6 ve f / 2.6 olarak belirtilmiş durumda. Parmak izi desteği bulunan telefonun teknik detayları şimdilik bu kadar.

Sony Xperia 1 özellikleri

Sony Xperia 1 özellikleri de belli oldu. Kısa süre önce tanıtılan akıllı telefonda 3’lü kamera özelliği bulunuyor. İşlemci olarak Qualcomm’un Snapdragon 855’inden gücünü alan akıllı telefonda 6GB RAM yer alıyor. Hızlı şarj desteği bulunan telefonun 4K çekim ve 60 FPS desteği bulunuyor.

Akıllı telefonların özellikleri şimdilik bu kadarla sınırlı olurken, satış fiyatı hakkında henüz bir detay yok.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.