Sponsorlu Hikâyeler Facebook Nedir?

/ 29 Mayıs 2018 / 821 / yorumsuz
Sponsorlu Hikâyeler Facebook Nedir?

Sponsorlu Hikâyeler Facebook Nedir?

Sosyal medyanın tartışmasız lideri olan Facebook her geçen gün yeni bir özelliği devreye sokarak kullanıcı sayısını arttırmaya çalışmaya devam ediyor. Özellikle de Facebook mobil uygulama özelliklerini geliştirmeye devam eden sosyal medya devi hikâyeler bölümüne yeni özellikler katmayı sürdürüyor. Bunlardan biride sponsorlu hikâyeler olarak öne çıkıyor. Peki, Facebook sponsorlu hikâyeler nedir?

Bu Özelliği İlk Kez Snapchat Kullanmıştı

Aslında Snapchat kullanıcıları hikâyeler özelliğinin ilk kez bu sosyal platformda kullanıldığını hatırlayacaklardır. Ancak Facebook bu özelliği bir üst basamağa taşımayı başardı. Yapılan güncellemeler kapsamında hikâyeler özelliği her geçen gün biraz daha üst basamağa taşınırken yapılan yeni güncelleme ile yepyeni bir özellik daha hikâyeler bölümüne kazandırılmış oldu.

Sponsorlu Hikâyeler Nedir?

Getirilen yeni özellik kapsamında artık kişiler uzunluğu 5 ve 15 saniye arasında değişen uzunluğa sahip olan atlanabilir hikâyeler paylaşabilecekler. Facebook tarafından yapılan çalışma ise kişilerin hikâyeleri atlamalarını engellemek adına yeni önlemler almak. Bu sayede atlanamaz reklamlar yayımlanacak. Atlanamaz reklamlar Facebook platformunun yanı sıra İnstagram platformunda da yayımlanacak. Yani Facebook müşterilerine iki farklı platformda müşterilerine atlanamaz reklam yayımlama hakkı sağlanmış olacak. Yayımlanan Facebook istatistik bilgileri de platformun gücünü ortaya koydu. Facebook günlük kullanıcı sayısı 150 milyon kişi olarak açıklanırken İnstagram günlük kullanıcı sayısı ise 300 milyon olarak belirlenmiş durumda. Yani bu iki platformun reklam gücü son derece yüksek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.