Steam Oyunlarını Telefonda Nasıl Oynanır?

/ 10 Ağustos 2019 / 64.397 / yorumsuz
Steam Oyunlarını Telefonda Nasıl Oynanır?

Uzun süredir beklenen Valve Steam Linki iOS cihazlar ve Apple Tv için kullanıma sunuldu. Steam uygulaması Android cihazlarda yerini almıştı ve birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Apple cihazlar için beklenilen Steam oyunları kullanıcılar ile buluştu. Android kullanıcıları Steam oyunlarını doğrudan akıllı telefonlarında kullanıyor ve arayüzü ile kullanıcıları oldukça memnun ediyor.

Kullanımı oldukça basit olan Steam oyunları, ilk olarak indirmeniz gerekiyor. Android cihazlar için bu linke, iOS işletim sistemine sahip cihazlar için de bu linke tıklamanız yeterli olacaktır. Steam uygulamasını indirdikten sonra bilgisayarınızda Steam uygulamasının açık olup olmadığından emin olun.

Daha sonra bilgisayarınız ile bağlantı kurun. Steam uygulamasını bu şekilde indirerek kullanabilirsiniz. Steam link uygulamasına giriş yapmanıza gerek yoktur. Bilgisayar ile bağlantı kurduğunuz zaman girişinizi doğrudan gerçekleştirebilirsiniz. Sistem bilgisayar ile bağlantı kurmak için onay kodu gönderiyor ve Steam’e giriş yaptıktan sonra kütüphaneniz telefonun ekranında yer alıyor.

Kütüphanenize giriş yaparak indirdiğiniz oyunları görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayarın yeni bir oyun indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bağlantıyı kurduktan sonra indireceğiniz oyunlar arasından oynamak istediğiniz oyunu seçip oyunu cihaz üzerinden seçebilirsiniz. Bildiğiniz üzere Android işletim sistemlerinde oyun satın alma işlemi gerçekleşiyor. Fakat şu an için iOS işletim sisteminde satın alma işlemi gerçekleşmiyor. İlerleyen dönemlerde bu özelliğin iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Sizde yukarıda yer alan link üzerinden Steam uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.