Superonline Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

/ 9 Kasım 2018 / 1.734 / yorumsuz
Superonline Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Superonline Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Kalabalık bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran Superonline, geniş bant internet dendiğinde akla ilk gelen firmalardan bir tanesi haline geldi. Özellikle fiber ve ADSL gibi bağlantı teknolojilerinde yüksek hızda destek sunan firma, ayrıca çeşitli konularda kullanıcılarına kolaylık sunuyor. Örneğin Superonline şifre değiştirme işlemini pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Peki, ama nasıl?

Superonline Şifre Değiştirme

 

Eğer evinizde veya iş yerinizde kablosuz internet kullanıyorsanız şifrenize büyük oranda önem vermeniz gerekiyor. Modeminize izinsiz bir şekilde erişim sağlayan kişiler, internet bağlantınızın yavaşlamasına yol açabilir. Aynı anda daha fazla kullanıcının giriş yapması, doğrudan yoğunluk yaratıyor. Ayrıca kotalı internet paketlerinde söz konusu durum, kotanın hızlı bir şekilde aşılması anlamına geliyor. Modeminiz için aktif edeceğiniz güçlü bir şifre ile bu durumlardan korunmanız mümkün. Bunun için Superonline şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Modeminize bağlanın ve akabinde modem arayüz sayfasına erişin
  • Karşınıza çıkacak sayfada çeşitli bilgiler girmeniz istenecek. Eğer daha önce şifre belirlediyseniz bu şifrenizi girebilirsiniz. Şifrenizi bilmiyorsanız kullanıcı admin, şifre bölümüne Superonline yazmayı deneyin
  • Arayüz sayfası üzerindeki kablosuz ağ sekmesine gidin ve burada var olan şifrenizi değiştirmeyi deneyin
  • Hali hazırda modeminizde tanımlı bir kablosuz ağ şifresi var ise eski şifreyi daha sonra yeni şifreyi girmeniz istenecektir

Bu işlemleri birkaç ayda bir yapmanız tavsiye ediliyor. Böylelikle modeminizin güvenliğini geniş ölçekte sağlayabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.