SUV otomobil nedir? Türkçe anlamı ne?

/ 20 Şubat 2020 / 480 / yorumsuz
SUV otomobil nedir? Türkçe anlamı ne?

Selamlar bugün sizlere otomobil haberlerinde çok fazla gördüğümüz ve duyduğumuz SUV modelinin açılımını merak edenlere kısaca bir haber ekleme kararı aldık. İşte detaylar…

SUV Nedir? Ne Anlama Gelir?

Otomobillere baktığımızda SUV model olduğunu görüyoruz. Bunun açılımı ise “Sport Utility Vehicle” olarak biliniyor. Türkçe karşılığına baktığımızda ise “Spor amaçlı taşıt” olarak bilinmekte. SUV modeller spor arabalar da denilmektedir. Hem çekme özelliği hemde kamyonet tarzında olan araçlara SUV diyoruz. Son zamanlarda SUV tipini seven çok kullanıcı oldu ve çok dikkat çekmeye başladı. Performans konusunda ise kendini aştığını demek doğru olacaktır.

Örnek bir SUV araç modeli

Elbette bu aracı hepiniz tanıdınız. Kısa süre önce tanıtılan yerli otomobilimiz. SUV model olarak örnek verilebilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular