SWF Dosyaları Nasıl Açılır?

/ 12 Şubat 2019 / 3.268 / yorumsuz
SWF Dosyaları Nasıl Açılır?

 

SWF Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?

.Swf uzantısı ile biten bir dosya bulduysanız, muhtemelen bunu okumak için kullanıyorsunuzdur, çünkü gerçekten açmak için uğraşıyorsunuzdur. Bunun nedeni, tarayıcınızda belirli bir yazılıma veya Adobe Flash uygulamasının etkin olması gerektiğidir. İşte, öyleyse, .swf dosyalarını Windows PC’nizde açmanın birkaç hızlı yolu vardır.

.Swf dosyası nedir?

Harfler Küçük Web Biçimi anlamına gelir, ancak dosyaların Adobe Flash yazılımı kullanılarak oluşturulmuş olması nedeniyle ShockWave Flash olarak da adlandırılır.

.swf dosyalarının tümü, online paylaşımını kolaylaştıracak şekilde sıkıştırılmış ses, video ve animasyonlar içerebilir ve bu nedenle Küçük Web Formatı adıdır.

Flash, aşamalı olan eski bir formattır , bu nedenle Windows otomatik olarak .swf dosyasını oynatmaz.

Internet Explorer’da bir .swf dosyası nasıl açılır?

.Swf dosyalarını görüntülemek için standart bir web tarayıcısı kullanabilirsiniz, ancak Adobe Flash gerektirir. Şimdi, Flash, bilgisayar korsanları ve virüslere yönelik bilinen bir saldırı vektörü olduğu ve bu nedenle çoğu tarayıcının buna Chrome dahil olmak üzere bugünlerde varsayılan olarak engellediği bir eklenti olduğu için sorunlu olabilir.

Önerimiz bir tarayıcı seçmek: bu durumda Internet Explorer  ve sadece Flash gerektiren durumlarda kullanmak için. Bu şekilde, bu potansiyel güvenlik açığına sahip bir tarayıcıdayken ve dolayısıyla buna göre davranabileceğini bilirsiniz (temel olarak tehlikeli siteleri ziyaret etmeyin veya herhangi bir şey indirmeyin).

IE11’de Flash’ı etkinleştirmek için uygulamayı açın ve sağ üst köşedeki dişli çubuğuna tıklayarak Arama çubuğunun hemen sağını tıklayın. Görüntülenen açılır menüden Eklentileri Yönet‘i seçin , ardından sonraki sayfada vurgulanmaları için Araç Çubukları ve Uzantıları tıklayın.

Microsoft Windows Üçüncü Taraf Uygulama Bileşeni bölümünü bulana kadar uygulamalar listesinde ilerleyin. Burada Shockwave Flash Object‘i görmelisiniz.

Durum altında, Devre Dışı veya Etkin olduğunu belirtmelidir. Eski ise, pencerenin sağ alt köşesindeki Etkinleştir düğmesini ve ardından Kapat‘ı tıklayın.

Bu işlem bittiğinde, Windows Gezgini‘ni açın ve .swf dosyasını bulun. Bunu yaptığınızda, üzerine sağ tıklayın ve menüden … ‘ı seçin.

Başlıklı bir pencere nasıl bu dosyayı açmak istiyorsun? Windows App Store‘a gitmenizi isteyen bildirim görünmelidir. Bu rotaya gitmek yerine, altındaki Diğer uygulamalar seçeneğine tıklayın.

Bir uygulama listesi açılır, bu nedenle Internet Explorer‘ı seçin ve Tamam‘ı tıklayın.

IE başlatılacak ve dosya içeriğini görüntülemeye başlayacaktır. .Swf ActiveX kullanıyorsa, sizden bir uyarı istenebilir, ancak dosyanın güvenli bir yerden geldiğinden emin olmanızı sağlamak için İzin Ver düğmesini tıklatarak bu sorunu çözebilirsiniz.

İşte bu, şimdi .swf dosyasının video, ses ve animasyonlarını izleyebilmelisiniz.

.Swf dosyalarını özel yazılım kullanarak açma

.Swf dosyalarını açmak için bağımsız bir uygulama kullanmayı tercih ederseniz, daha sonra genellikle ücretsiz olan birkaç tane var. En popüler yazılımlardan biri, hiçbir maliyeti olmayan ve Windows‘un çoğu sürümüyle uyumlu olan SWF File Player‘dır.

SWF File Player, görüntülemek istediğiniz dosyayı seçmeniz, oynat’ı tıklatmanız ve gitmek için iyi olmanız gereken kolay bir arayüze sahiptir.

Her zaman popüler olan VLC Player , diğerleri arasında SWF dosyalarını da destekliyor.

.Swf dosyalarını MP4 gibi daha yönetilebilir bir şeye dönüştürmek için çeşitli üçüncü taraf web uygulamalarını da kullanabilirsiniz, böylece herhangi bir cihazda görüntüleyebilirsiniz.

Flabaco, Online Covert ve Files Conversion seçeneklerinin tümü iyi bir iş çıkartıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular